Kup stare trampki, gitary i szlafrok od Pantery!

Magda Słomka
15.04.2015 14:08
Kup stare trampki, gitary i szlafrok od Pantery! Fot. backstageauctions.com + Miszcz Pejnta

Rex Brown, były gitarzysta Pantery i obecny członek Kill Devil Hill wystawi na aukcję rzeczy, których używał w czasach grania z Dimebagiem. Co jeszcze wylicytujemy?

Backstage Auctions, czyli internetowy dom aukcyjny specjalizujący się w sprzedaży rock’n’rollowych pamiątek wystawi na licytację osobiste rzeczy Rexa związane z zespołem Pantera.

Co ciekawego będziemy mogli kupić? Między innymi: pierwszy bas Rexa, Ibanez RS-824 Roadster Bass z 1981 roku, którego muzyk używał w początkowych latach istnienia kapeli czy gitary, które towarzyszyły Brownowi podczas tras koncertowych i te, na których nagrano klasyczne albumu zespołu. Na aukcji znajdziemy też bas z 1996 roku - Stuart Spector Design LTD NS-5 #170 używany na ostatnim tournee Pantery, a także wiele innych gitar, które mogliśmy oglądać w teledyskach.

To nie wszystko! Jeśli marzycie o starych Conversach muzyka, nie przeliczycie się! Oprócz instrumentów, na aukcji można też znaleźć kilka par butów basisty, przepocone koszulki (być może wyprane) używane na koncertach, szlafrok, kurtki, kostki, struny, plakaty i nagrody.

backstageauctions.com Fot. backstageauctions.com
backstageauctions.com Fot. backstageauctions.com
backstageauctions.com Fot. backstageauctions.com

Założyciel firmy Backstage Auctions, Jacques van Gool, jest zadowolony z całego przedsięwzięcia.

Nigdy wcześniej żaden z członków zespołu nie oferował na jednej aukcji tylu pamiątek dotyczących Pantery. To będzie bardzo ekscytujące wydarzenie i jesteśmy zaszczyceni, że Rex wybrał właśnie nas do współpracy.

Rex zgromadził wiele instrumentów i szpargałów w trakcie ponad 20-letniej działalności w kapeli. Odkąd muzyk powrócił z finałowej trasy zespołu, która odbyła się w 2001 roku, większość rzeczy była umieszczona w przechowalni. Po czternastu latach Brown stwierdził, że istnieje lepsze przeznaczenie dla tych cennych pamiątek.

Przyjrzałem się całemu swojemu staremu sprzętowi. Zdałem sobie sprawę, że mnóstwo gitar basowych, wzmacniaczy, pokrowców i innych wspaniałych rzeczy po prostu niepotrzebnie zbiera kurz. Myślę, że zamiast w tym miejscu, powinny znajdować się w rękach fanów, którzy z przyjemnością przejęliby kawałek historii naszego zespołu. Wszystkie wspomnienia o kapeli są w moim sercu i duszy. Oczywiście zachowam dla siebie kilka rzeczy, które były dla mnie szczególnie ważne. To właśnie jest czas, by przekazać pamiątki do opieki następnym pokoleniom.

Pojawiają się głosy o bankructwie muzyka i o tym, że chce wzbogacić się dzięki dawnej sławie. Artysta broni się jednak argumentem dotyczącym dobra fanów i ich satysfakcji z posiadania nietypowych gadżetów.

Rex komantarz

Wyjątkowa aukcja zostanie przeprowadzona pomiędzy 18 a 26 kwietnia 2015 roku na stronie internetowej Backstageauctions.

Szlafroki męskie - największe trendy

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.