Kurt Cobain był ogromnym fanem Metalliki. Kirk Hammett nie mógł w to uwierzyć

24.08.2021 15:50
Kurt Cobain był ogromnym fanem Metalliki. Kirk Hammett nie mógł w to uwierzyć Fot. Zoran Veselinovic/Photoshot/East News

Metallica świętuje 30-lecie swojego "Czarnego Albumu" i muzycy sporo rozmawiają z dziennikarzami na temat tego wydawnictwa, wspominając lata absolutnej dominacji na rynku. Kirk Hammett opowiedział ciekawą historię z Kurtem Cobainem w roli głównej.

Kirk Hammett nie wierzył, że Kurt Cobain był fanem Metalliki

Fakt, że Kurt Cobain zaprzyjaźnił się z muzykami Metalliki nie jest jakoś specjalnie zaskakujący. Równie niezaskakujący jest też fakt, że to Kirk Hammett był jego najlepszym kumplem z tej grupy. W końcu gitarzysta zawsze był bardziej "alternatywny", niż jego "metalowi" koledzy z zespołu.

Polecamy

Niedawno muzyk Metalliki porozmawiał z Classic Rock Magazine na temat obchodzącego 30. urodziny "Czarnego Albumu". Panowie dyskutowali o tym, jak ogromny wpływ na popkulturę i rynek miał ten album, porównując go m.in. do innego legendarnego krążka - mowa tu o "Nevermind" Nirvany, który wprowadził na salony grunge.

Hammett nie mógł uwierzyć, że Cobain był fanem grupy:

Kurt Cobain wpadł na jeden z naszych koncertów w Seattle podczas promocji "The Black Albumu". Znałem się z nim dość dobrze i sporo się ze sobą spotykaliśmy. Był naprawdę dużym fanem Metalliki. Byłem wręcz zaskoczony, jak bardzo nas lubi. 

Hammett dodał następnie, że sukces komercyjny Metalliki i jej ciężkiej muzyki miał spory wpływ na to, że grunge stał się akceptowalnym i mainstreamowym gatunkiem muzycznym:

Rockowe radia, które nam pomogły i nas zaakceptowały, pomogły też samemu grunge'owi. Niedługo po tym, jak wyszedł "Black Album", Nirvana wydała "Nevermind". Lubię myśleć, że mieliśmy chociaż trochę zasługi w tym, że Nirvana, Pearl Jam i Alice in Chains zostały zaakceptowane.

Polecamy

Hammett dodał, że po 30 latach nadal nie do końca rozumie, dlaczego to akurat "The Black Album" jest najlepiej sprzedającym się krążkiem Metalliki:

To nadal jest kulturowa siła natury. Niezależnie od tego, jak zmienia się współczesny rynek, to w tym albumie jest coś, co nadal sprawia, że ludzie stają się naszymi fanami przez te piosenki. One nadal są aktualne i rezonują z fanami.

Już we wrześniu 2021 roku na rynek trafi specjalna wersja "Czarnego albumu", na której usłyszymy covery Metalliki autorstwa mnóstwa różnych artystów - od Flatbush Zombies do Ghosta.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.