Lady Gaga o plagiacie "Shallow". Piosenkarka odpowiedziała na zarzuty

12.08.2019 16:05
Fot. . kadr z wideo YouTube: Lady Gaga, Bradley Cooper - Shallow (A Star Is Born)

11 sierpnia 2019 roku świat obiegła informacja, że Lady Gaga została pozwana o plagiat. Chodzi o piosenkę "Shallow" z oscarowego filmu "Narodziny Gwiazdy". 

Utwór "Shallow" z filmu, w którym Lady Gaga zagrała u boku Bradleya Coopera, okazał się wielkim hitem. Piosenkę doceniła nawet Akademia Filmowa, która przyznała jej statuetkę. Historia przedstawiona w filmie opowiada o znanym muzyku i uzdolnionej kobiecie, których połączyło wielkie uczucie. Za stworzeniem tego utworu stoją Lady Gaga, Andrew Wyatt, Anthony Rossomando oraz Mark Ronson.

Lady Gaga odpowiada na zarzuty o plagiat

Okazuje się, że wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Piosenkarka została oskarżona o plagiat. Steven Ronsen uważa, że "Shallow" to kopia jego piosenki "Almost", którą wydano w 2012 roku. Muzyk twierdzi, że próbował porozumieć się z twórcami hitu, ale nie doszło do wyjaśnienia sprawy. W związku z tym Ronsen skierował sprawę do sądu. Artysta żąda milionowego odszkodowania. Na zarzuty postanowiła jednak odpowiedzieć Lady Gaga. Prawnik artystki otwarcie przyznał, że nie znaleziono podobieństw między piosenkami:

Dostarczyliśmy panu Markowi D. Shirianowi obszerny list z opiniami i analizami licznych i uznanych muzykologów. Żaden z nich nie znalazł pomiędzy piosenkami podobieństw, które podlegałyby zaskarżeniu. Nawet muzykolog, na którego powołał się pan Shirian, zaznaczył, że ten konkretny zestaw dźwięków jest generyczny i powszechnie używany w wielu piosenkach, nie tylko w utworze powoda.

Przeczytaj także

Tak prezentuje się piosenka "Almost" Stevena Ronsena:

Tak brzmi "Shallow":

Według osób, które reprezentują Lady Gagę, mężczyzna chce się jedynie wzbogacić kosztem artystki. Jedno jest pewne, ilość wyświetleń pod filmikiem Stevena Ronsena z pewnością wzrośnie.

Zobacz także: Jak brzmiałoby "Shallow" w wykonaniu Metallki?  

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.