Lars Ulrich zachwycony polskim filmem: Totalnie mnie rozwalił!

Aleksandra Degórska
12.10.2018 19:00
Lars Ulrich zachwycony Zimną Wojną|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Muzyk Metalliki stworzył ranking najlepszy filmów 2018 i jest pod wrażeniem polskiej produkcji.

Lars Ulrich ma słabość do kinematografii i stara się być na bieżąco z kinowymi nowościami. Muzyk ponownie wybrał się na corocznie organizowany festiwal kinowy Mill Valley Film Festival, na którym pokazywane są niezależne filmy z całego świata i postanowił podzielić się swoimi wrażeniami:

Jesień przynosi w dużej mierze filmy głębsze, z przesłaniem i Mill Valley Film Festival jest moim ulubionym miejscem, gdzie mogę obejrzeć to, co będzie grane do końca tego roku.

Perkusista po obejrzeniu wielu produkcji postanowił stworzyć własne zestawienie.

Lars Ulrich zachwycony „Zimną wojną”

Na pierwszej pozycji Lars Ulrich uplasował właśnie polską produkcję „Zimna wojna”. Na kolejnych miejscach pojawiły się obraz „Roma” meksykańskiego reżysera Alfonso Cuaróna oraz „The Favourite” greckiego reżysera Yorgosa Lanthimosa. Muzyk podkreślił, że warto wspierać właśnie te produkcje, bo filmy dosłownie go rozwaliły!

Film „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego został już nagrodzony za reżyserię w Cannes i również weźmie udział w walce o Oscary. Obraz został uznany za najlepszy film na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

„Zimna wojna” - fabuła

Film ukazuje trudną miłość Zuli i Wiktora granych przez Joannę Kulig i Tomasza Kota. Historia toczy się na tle powojennej Polski i Europy. Młoda artystka sceniczna i kompozytor zakochują się w sobie, lecz choć nie potrafią bez siebie żyć, nie umieją też żyć razem. Na ekranie pojawili się również m.in. Agata Kulesza i Borys Szyc.

Reżyserowi Pawłowi Pawlikowskiemu w tworzeniu scenariusza pomagali nieżyjący Janusz Głowacki oraz Piotr Borkowski. Za zdjęcia, podobnie jak w przypadku „Idy”, odpowiedzialny jest Łukasz Żal.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.