Lunatic Soul Mariusza Dudy powraca z nowym albumem „Fractured”

Maciej Koprowicz
28.07.2017 12:27
Lunatic Soul Mariusza Dudy powraca z nowym albumem „Fractured” Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Mariusz Duda z Riverside przygotował piąty album swojego solowego projektu, Lunatic Soul. „Fractured” ukaże się 6 października 2017.

Wokalista i multiinstrumentalista Riverside ma dużo pracy ze swoim zespołem – niedawno zapowiedział drugą część trasy Towards The Blue Horizon. Znajduje jednak czas także na swoją działalność solową. Pod szyldem Lunatic Soul tworzy od 2008, a wydane pod nim płyty zyskały wielkie uznanie wśród fanów rocka progresywnego w Polsce i na świecie.

6 października 2017 do sklepów trafi już piąty krążek projektu, zatytułowany „Fractured”. Znajdzie się na nim 8 premierowych kompozycji, poruszających tematy straty, zmian, walki i prób przetrwania w nowej rzeczywistości. Mariusz Duda opowiedział o zawartości swojego najnowszego albumu:

Muzyka na „Fractured” zainspirowana jest wydarzeniami, jakie miały miejsce w moim życiu w 2016, oraz wszystkim tym, co ostatnio dzieje się wokół nas i sprawia, że zaczynamy odwracać się od siebie i dzielić na jednych i drugich, lepszych i gorszych. To najdłużej nagrywany i najbardziej dopieszczony album w mojej karierze. Płyta ma większy rozmach i jest dużo bardziej wyrazista niż poprzednie albumy Lunatic Soul. Zaryzykuję stwierdzenie, że to najbardziej oryginalny muzycznie album, jaki wyszedł spod mojej ręki. Udało mi się na nim w jedną spójną całość połączyć wiele muzycznych światów, a w tekstach zawrzeć głównie to, co miało i wciąż ma dla mnie największe znaczenie, przez co „Fractured” jest też albumem najbardziej dla mnie osobistym.

Tak wygląda tracklista płyty i jej okładka:

1. blood on the tightrope

2. anymore

3. crumbling teeth and the owl eyes

4. red light escape

5. fractured

6. a thousand shards of heaven

7. battlefield

8. moving on

image001

Lunatic Soul zaprezentował także teledysk do singla, którym jest utwór tytułowy „Fractured”:

Album dostępny będzie w kilku wersjach. Od 8 października 2017 będzie można nabyć go w formacie CD z dołączonym singlem z autografem Mariusza Dudy, w wersji 2 LP, w zestawie CD digibook z singlem z autografem i koszulką oraz w wariancie 2LP+koszulka. Zamówienia można składać już dziś w sklepie Mystic.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.