Marilyn Manson oskarżony o molestowanie i rasizm po nieudanym koncercie w Nowym Jorku

Natalia Hluzow
19.02.2018 13:46
Marilyn Manson oskarżony o molestowanie i rasizm po nieudanym koncercie w Nowym Jorku Fot. Andrej Tarfila/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Muzyk znalazł się na celowniku po swoim skandalicznym zachowaniu podczas koncertu w Nowym Jorku. Poza wyrazami rozczarowania fanów, na Twitterze pojawiły się poważne oskarżenia pod adresem Mansona.

15 lutego 2018 roku w Nowym Jorku Marilyn Manson dał popis, którego fani na pewno nie zapomną. Podczas koncertu mamrotał, krzyczał, wypowiadał dziwne monologi i stawał plecami do publiczności. Uczestnicy wydarzenia dali upust swojej złości nie tylko podczas występu, ale także w mediach społecznościowych. Nieoczekiwanie, obok rozgoryczenia fanów, na Twitterze pojawiły się też zarzuty o rasizm i molestowanie, jakiego miał się dopuścić przed laty.

Marilyn Manson - koncert w Nowym Jorku

Zachowanie Mansona z 15 lutego było dziwne nawet jak na tak ekscentrycznego artystę. Z doniesień fanów wynika, że muzyk przerwał koncert w Nowym Jorku po zaledwie czterech piosenkach. Wcześniej chaotycznie wypowiadał do mikrofonu coś, co było w połowie śpiewem, w połowie - niezrozumiałym monologiem. Stawał też plecami do publiczności, jednocześnie nawołując o aplauz. Rozżaleni fani nagrali fragment tego dziwnego show. Możecie zobaczyć go poniżej:

Finalnie, cała sala zamiast skandować nazwisko artysty, zaczęła wykrzykiwać żądanie zwrotu pieniędzy. Uczestnicy koncertu swoją gorycz wylali też w mediach społecznościowych, nie oszczędzając swojego ulubionego muzyka. 

Marilyn Manson oskarżony przez Charlyne Yi o niestosowne zachowanie na planie serialu „Dr House”

Na fali pokoncertowej krytyki, swoje zdanie na temat Mansona postanowiła wyrazić również Charlyne Yi - aktorka znana przede wszystkim z serialu „Dr House”, która niedawno wystąpiła też w filmie „The Disaster Artist”. Manson, który jeszcze niedawno wypowiadał się krytycznie o akcji #metoo, teraz sam znalazł się pod ostrzałem.

Charlyne Yi na swoim Twitterze napisała, że muzyk jako ogromny fan „Dr House'a” odwiedził kiedyś ekipę na planie i podczas tej wizyty zachowywał się skandalicznie wobec niej i innych koleżanek z planu. Miał robić seksistowskie uwagi, zagadywać o lesbijski seks i stosunki ze starszymi mężczyznami, zaś samą Yi nazwać Chińczykiem. 

Pełną wypowiedź aktorki możecie zobaczyć poniżej:

screen z twittera Fot. foto: screen z Twittera
Yh, nie każcie mi zaczynać o Marilynie Mansonie. Tak, to wydarzyło się dawno temu - przyszedł na plan ostatniego sezonu House'a, ponieważ był wielkim fanem serialu, i napastował niemal każdą kobietę, pytając czy będziemy uprawiały lesbijski seks, seks ze starszym mężczyzną i nazwał mnie Chińczykiem.

W osobnym tweecie Yi napisała też, że ma nadzieję, że Manson podda się leczeniu. Dodała również, że to okropne, jak po ujawnieniu takich informacji nazwisko ofiary na zawsze zostaje związane z prześladowcą. Może nie warto więc wyciągać takich „asów z rękawa” po latach? Aktorka musiała bardzo szybko się o tym przekonać, gdyż po krytyce, z jaką spotkały się jej wynurzenia, jej konto na Twitterze zniknęło. 

Marilyn Manson - koncert w Polsce

Artysta wystąpi w Polsce już za kilka miesięcy. Jego koncert na warszawskim Torwarze odbędzie 13 czerwca 2018 roku. Miejmy nadzieję, że podczas wizyty w naszym pięknym kraju nad Wisłą, Manson będzie w lepszej formie niż na scenie w Nowym Jorku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.