Marka Supreme wypuszcza linię ubrań inspirowaną The Smiths

06.08.2019 15:16
The Smiths |undefined Fot. . EVGENIY ASLOMOV/TREND SPB/EAST NEWS

Na Instagramie marki Supreme pojawiła się informacja o tym, że najnowsza kolekcja będzie inspirowana zespołem The Smiths.

Kolekcje ubrań, które są inspirowane rockowymi lub grunge'owymi zespołami są teraz bardzo popularne. Okazuje się bowiem, że projektanci mody lubią czerpać pomysły od muzyków. W 2016 roku męska kolekcja Saint Laurent była zainspirowana imagem Kurta Cobaina. Artysta negował wszystkie trendy, które panowały w latach 90., co można było zauważyć gołym okiem. Teraz przyszła pora na The Smiths.

Supreme stworzył kolekcję ubrań inspirowaną The Smiths

W sklepach jest pełno koszulek z wizerunkami naszych ulubionych zespołów. Niemal w każdym sklepie dostępne są t-shirty z logo Guns N' Roses, Pink Floyd, Led Zeppelin czy The Rolling Stones. Projektanci wzięli sobie na warsztat The Smiths. Brytyjski zespół był jednym z największych przedstawicieli alternatywnego rocka. Kapela wywarła ogromny wpływ na późniejsze gatunki i podgatunki muzyczne.

Przeczytaj także

Marka Supreme pokazała pierwszą rzecz z nadchodzącej kolekcji. Na odwrocie dżinsowej kurtki znajduje się zdjęcie amerykańskiego żołnierza podczas wojny w Wietnamie. Nad jego wizerunkiem widnieją słowa "Supreme is Love". Zdjęcie na kurtce to okładka albumu The Smiths z 1985 roku "Meat Is Murder".

To jednak nie pierwszy raz, kiedy marka Supreme wykorzystuje wizerunek The Smiths w swoich kolekcjach. W 2016 roku zaprezentowano ubrania, na których widniał Morrissey. Jak się później okazało, frontman zespołu nie był z tego do końca zadowolony. Ciekawe, czy teraz będzie...

Zobacz także: W filmie „Ant-Man & The Wasp” znalazły się nawiązania do Morrisseya

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.