Mastodon nagrywa hawajską płytę?

Magda Słomka
19.01.2015 12:14
Mastodon nagrywa hawajską płytę? Fot. Byron Purvis / AdMedia / Capital Pictures / EAST NEWS

Wokalista i gitarzysta zespołu, Brent Hinds, uchylił rąbka tajemnicy o planach kapeli na Instagramie. Podejrzyjcie co robi muzyk z pewnym hawajskim instrumentem...

Brent Hinds umieścił w serwisie Instagram zdjęcie, na którym gra na elektrycznej gitarze hawajskiej (ang. pedal steel guitar). Pod fotką widnieje opis:

Zabieramy się do pracy nad naprawdę świetnym kawałkiem Mastodona. Pierwszy raz gram na mojej 13-strunowej elektrycznej gitarze hawajskiej, którą dostałem od @robertrandolf.

mastodon insta

Robert Randolph jest wirtuozem pionowej elektrycznej gitary hawajskiej. Instrument ten jest podstawowym elementem afroamerykańskiej muzyki religijnej, znanej jako „święta stal”. Jej brzmienie możecie kojarzyć też z kawałków B.B. Kinga, Erica Claptona i Dave’a Matthewsa.

Co z tą płytą?

Muzycy są bardzo pracowici. Ostatni album zespołu Mastodon, „Once More 'Round the Sun”, ukazał się 23 czerwca 2014 roku, a już pojawiają się wiadomości o następnym. W pierwszym tygodniu od ukazania się w Stanach Zjednoczonych, krążek sprzedał się w 34 tysiącach egzemplarzy, co uplasowało go na 6. miejscu listy The Billboard 200. W jednym z wywiadów dotyczących wydania szóstej studyjnej płyty grupy, perkusista, Brann Dailor, powiedział, że zespół chciałby wydać towarzyszącą jej EP-kę, gdzie znajdą się utwory, które nie zmieściły się na „Once More 'Round the Sun”.

Myśleliśmy nad tym, czy nie wydać kolekcji wolniejszych piosenek, bardziej nastrojowego materiału. Chcielibyśmy żeby ludzie wiedzieli, że to jest coś, czego mogą posłuchać siedząc w zimie przy kominku. Zima będzie wtedy cieplejsza.

Która to będzie zima, co to za „hawajski” kawałek i kiedy w ogóle możemy się spodziewać jakiegokolwiek materiału zespołu Mastodon? Możecie być pewni, że będziemy śledzić poczynania muzyków!

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.