Mastodon spuszcza łomot o smaku marakui

Robert Skowronski
26.06.2015 16:28
Mastodon spuszcza łomot o smaku marakui Fot. Facebook.com/Mikkeller

To druga współpraca zespołu z Atlanty i browaru Mikkeller. Tym razem ta kolaboracja przyniosła złocisty trunek o nazwie Motherpuncher. Jaki to rodzaj piwa i kiedy będzie go można skosztować?

Mastodon użyczył wcześniej swojej muzyki właścicielowi browaru Mikkeller do spotu reklamującego książkę jednego z właścicieli. Teraz wszystko poszło o krok dalej i już od 30 czerwca 2015 roku do sprzedaży trafi butelkowany Motherpuncher.

Będzie to piwo typu Farmhouse IPA o posmaku marakui. Dzięki użyciu dzikich drożdży brettanomyces odczuwalne będą doskonale wyważone słodkie i cierpkie nuty smakowe.

Mastodon_High_Res Fot. foto: Mikkeller.dk

Browarnikom pomagał perkusista Mastodona, Brann Dailor. Trunek ma być delikatniejszy w smaku od poprzedniego piwa z 2013 roku, które współtworzył zespół. Wówczas było to 8,3-procentowe podwójne czarne IPA o nazwie Black Tongue produkowane przez Signature Brew z Londynu.

Premiera złocistego Motherpunchera odbędzie się w Kopenhadze w lokalu WarPigs. Pojawią się tam sami muzycy, z którymi będzie można wspólnie chwycić butelki w dłoń i przegryzać przysmaki z grilla. Jeżeli ktoś akurat będzie się zatrzymywał w stolicy Danii zdecydowanie powinien wziąć udział w tym wydarzeniu.

Niestety nie znamy więcej informacji, co do wartości procentowej piwa, ale w ciemno możemy powiedzieć, że powinno być smacznie, że aż szkoda by było rzucać takim piwem.

Spragnieni więcej napojów, od których kręci się w głowie podpisanych nazwami rockowych i metalowych grup? Wybór jest naprawdę szeroki, bo zarówno Behemoth, Queen, Iron Maiden czy też J.D. Overdrive mają coś w swojej ofercie.

Czekacie na marakujowy łomot od Mastodona?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.