Mastodon spuszcza łomot o smaku marakui

Robert Skowronski
26.06.2015 16:28
Mastodon spuszcza łomot o smaku marakui Fot. Facebook.com/Mikkeller

To druga współpraca zespołu z Atlanty i browaru Mikkeller. Tym razem ta kolaboracja przyniosła złocisty trunek o nazwie Motherpuncher. Jaki to rodzaj piwa i kiedy będzie go można skosztować?

Mastodon użyczył wcześniej swojej muzyki właścicielowi browaru Mikkeller do spotu reklamującego książkę jednego z właścicieli. Teraz wszystko poszło o krok dalej i już od 30 czerwca 2015 roku do sprzedaży trafi butelkowany Motherpuncher.

Będzie to piwo typu Farmhouse IPA o posmaku marakui. Dzięki użyciu dzikich drożdży brettanomyces odczuwalne będą doskonale wyważone słodkie i cierpkie nuty smakowe.

Mastodon_High_Res Fot. foto: Mikkeller.dk

Browarnikom pomagał perkusista Mastodona, Brann Dailor. Trunek ma być delikatniejszy w smaku od poprzedniego piwa z 2013 roku, które współtworzył zespół. Wówczas było to 8,3-procentowe podwójne czarne IPA o nazwie Black Tongue produkowane przez Signature Brew z Londynu.

Premiera złocistego Motherpunchera odbędzie się w Kopenhadze w lokalu WarPigs. Pojawią się tam sami muzycy, z którymi będzie można wspólnie chwycić butelki w dłoń i przegryzać przysmaki z grilla. Jeżeli ktoś akurat będzie się zatrzymywał w stolicy Danii zdecydowanie powinien wziąć udział w tym wydarzeniu.

Niestety nie znamy więcej informacji, co do wartości procentowej piwa, ale w ciemno możemy powiedzieć, że powinno być smacznie, że aż szkoda by było rzucać takim piwem.

Spragnieni więcej napojów, od których kręci się w głowie podpisanych nazwami rockowych i metalowych grup? Wybór jest naprawdę szeroki, bo zarówno Behemoth, Queen, Iron Maiden czy też J.D. Overdrive mają coś w swojej ofercie.

Czekacie na marakujowy łomot od Mastodona?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.