Mastodon umiera w „Grze o Tron”

Robert Skowronski
01.06.2015 13:41
Mastodon umiera w „Grze o Tron” Fot. Facebook.com

Popularny serial stacji HBO ściągnął na plan muzyków amerykańskiej grupy. Dowiedzcie się jaka była rola Branna Dailora, Billa Kellihera oraz Brenta Hindsa podczas zdjęć.

Członkowie Mastodon pojawili się w ósmym epizodzie piątego sezonu „Gry o Tron”, który został wyemitowany 31 maja 2015 roku w amerykańskiej telewizji. Odcinek nosił nazwę „Hardhome” i był kręcony w Belfaście w Irlandii Północnej. Muzycy zagrali postacie, które w serialu nazywane są „dzikimi”. Brann Dailor, Bill Kelliher i Brent Hinds po zakończonym dniu zdjęciowym nie mogli sobie odmówić zrobienia wspólnego zdjęcia z Kitem Haringtonem, czyli serialowym Jonem Snowem.

Dla Branna Dailora, pojawienie się w „Grze o Tron”, było niesamowitym przeżyciem i świetną zabawą, pomimo, że jego bohaterowi rozpłatano gardło:

Bycie bestialsko zamordowanym, a potem przywróconym do życia przez Białych Wędrowców było bardziej niż niesamowite. Patrzyłem, jak moi najlepsi przyjaciele, Brent i Bill, zostają zabici na moich oczach. Ja sam zostałem dźgnięty w brzuch, a moje gardło zostało rozcięte kilka razy i nie miałem nic przeciwko temu. Teraz jeszcze bardziej uwielbiam fakt, że gram w Mastodon. Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy częścią jednej z najwspanialszych produkcji. No i catering był w porządku.

Świadectwo swojego uczucia do serialu, Mastodon dał już wcześniej nagrywając utwór „White Walker” na składankę „Catch the Throne, Vol. II”. Na tym samym wydawnictwie znalazły się też m.in. kompozycje Anthrax czy Killswitch Engage. 

Miłością do świata „Gry o Tron” pała również grupa Enter Shikari, która stworzyła swoją wersję motywu przewodniego z serialu. Z kolei muzycy Coldplay zaangażowali aktorów produkcji do nagrania musicalowych piosenek, zaś Will Champion, perkusista zespołu, zagrał w trzecim sezonie telewizyjnej serii, w odcinku „Red Wedding”.

Co sądzicie o angażowaniu się rockowych i metalowych muzyków w serial „Gra o Tron”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.