Starwoman? Mattel pokazał Barbie przebraną za Davida Bowiego

12.07.2019 16:16
Starwoman? Mattel pokazał Barbie przebraną za Davida Bowiego Fot. LFI/Photoshot/REPORTER/East News

Barbie jako David Bowie? Zobaczcie, jak lalka wygląda w słynnym stroju muzyka z lat 70-tych.

Amerykańska firma Mattel pokazała najnowszą wersję kolekcjonerskiej Barbie. Nie zwrócilibyśmy uwagi na tę lalkę, gdyby nie fakt, że tym razem producent zabawek postanowił złożyć hołd jednemu z najsłynniejszych muzyków na świecie. Dotychczas Barbie była nie tylko księżniczką czy wróżką, ale również wcielała się w rolę słynnych kobiet, np. Joan Jett, Jennifer Lopez czy Martyny Wojciechowskiej.  

Starwoman? Mattel pokazał Barbie przebraną za Davida Bowiego

Barbie David Bowie Doll to limitowana edycja słynnej lalki, która przebrana jest za słynne wcielenie artysty. Ziggy Stardust narodził się w 1972 roku na albumie "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars". Bowie stał się biseksualnym kosmitą, który zdecydował się na bycie gwiazdą rocka, aby dać nadzieję ludziom.

Barbie również została odziana w słynne wdzianko w pasy, buty na koturnie, ma czerwoną czuprynę i charakterystyczny makijaż. Również pudełko, w którym sprzedawana jest lalka nawiązuje do Bowiego i jest kolażem z różnych zdjęć artysty z wczesnych lat jego twórczości.

Przeczytaj także

Barbie przebrana za muzyka kosztuje 50 dolarów. Więcej informacji na temat produktu znajdziecie na stronie firmy Mattel. Ogłoszenie lalki Barbie przebranej za Bowiego związane jest z 50. rocznicą ukazania się singla "Space Oddity". Numer miał swoją premierę w 1969, kilka dni przed lądowaniem Neila Armstronga na księżycu. Ziggy Stardust narodził się 3 lata później, ale to nie przeszkodziło firmie Mattel w powiązaniu słynnego wizerunku muzyka z singlem "Space Oddity".

Zobacz także: Margot Robbie zagra Barbie w filmie o znanej lalce

 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.