Maynard James Keenan został oskarżony o gwałt na 17-latce w 2000 roku

Kamil Kacperski
26.06.2018 15:31
Maynard James Keenan|undefined Fot. kadr z wideo

Kobieta oskarżyła Keenana o gwałt. Całe zajście rzekomo miało miejsce w 2000 roku przed jednym z koncertów A Perfect Circle.

Wokalista Toola i A Perfect Circle pod lupą. Wszystko dlatego, że anonimowa kobieta na Twitterze oskarżyła go o gwałt, który miał mieć miejsce w 2000 roku. Nastoletnia wówczas fanka A Perfect Circle poszła na koncert grupy Keenana ze swoim chłopakiem, który również był wtedy jeszcze niepełnoletni.

Kobieta zdecydowała się założyć anonimowe konto, ponieważ „bała się napisać to ze swojego prywatnego profilu”. Postanowiła jednak, że za długo milczała na ten temat, więc bardzo dokładnie i szczegółowo opisała przebieg sytuacji, która rzekomo miała miejsce przed koncertem A Perfect Circle.

Keenan zgwałcił 17-latkę w 2000 roku?

W serii kilkunastu tweetów, kobieta podzieliła się wspomnieniami z tego wieczoru. Jak wspomnieliśmy, wybrała się na koncert ze swoim ówczesnym chłopakiem. Ze względu na swoje bezpieczeństwo postanowiła nie pisać w jakim mieście odbywał się koncert Nine Inch Nails i A Perfect Circle:

Następnie rzekoma ofiara napisała, że po koncercie APC podeszła do niej kobieta, która zapytała się jej, czy nie chce poznać zespołu. Dziewczyna po dłuższym namyśle (nie chciała zostawiać chłopaka, który nie mógł się udać z nią na backstage) zgodziła się na tę propozycję. Została więc zaprowadzona do strefy, gdzie znajdował się zespół. Keenana poprosiła o autograf, a ten podpisał się jej na ręce. Chciała odejść, żeby zdążyć na występ zespołu Trenta Reznora, ale zatrzymał ją wokalista, który się nieco rozgadał.

W pewnym momencie zaprosił ją do swojego autokaru, a następnie włączył film „Las Vegas Parano”. Keenan rzekomo zaczął masować jej ramiona i szyję, a następnie:

zdjął spodnie. Jedyne co mogłam zrobić, to tam siedzieć i patrzeć na ekran, nie mogłam się poruszyć. Byłam tak sparaliżowana, że musiał mnie położyć na plecach. Zdjął mi spodnie. Wszedł we mnie - nie było żadnej „gry wstępnej”. Wspominam o tym, ponieważ jemu nie chodziło o seks. Tu chodziło o zgwałcenie mnie jak najszybciej.

Następnie kobieta wchodzi w szczegóły stosunku przyznając, że Keenan nie użył prezerwatywy, przez co domniemana ofiara podobno zachorowała później na chorobę weneryczną. Cała sprawa jest oczywiście w toku i na razie, ani Keenan, ani nikt związany z nim nie skomentował tych zarzutów.

A Perfect Circle w Polsce w 2018

15 grudnia 2018 w Kraków Tauron Arena wystąpi A Perfect Circle i będzie to pierwszy koncert zespołu w naszym kraju. Występ odbędzie się w ramach trasy promującej najnowszy album zespołu zatytułowany „Eat the Elephant”, który trafił na sklepowe półki 20 kwietnia 2018. Bilety w cenie od 210 zł są dostępne na stronie ebilet.pl

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.