Megadeth rusza do studia

Urszula Drabińska
07.11.2014 14:33
Megadeth rusza do studia Fot. Ingo Hoffmann, CC BY 2.0

Dave Mustaine zaskoczy czymś w przyszłym roku na 15. studyjnej płycie?

Frontman Megadeth poinformował, że przymierza się do nagrania następcy albumu „Super Collider” z 2013 roku.

Rozpoczynamy właśnie proces pisania i zamierzamy ruszyć z nagraniami w styczniu. W sierpniu będziemy koncertować w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej ze znanym angielskim zespołem metalowym, mamy nadzieję, że płyta ukaże się jakoś w lato.

Czego się spodziewać? W marcu 2014 roku perkusista Shawn Drover spytany, czy na następnym albumie grupa zapuści się na nowe muzyczne terytoria, niczym nie zaskoczył:

Nie wydaje mi się. Zwykle poruszamy się po kilku różnych obszarach stylistycznych.

Prawdopodobnie będzie tak jak zwykle. Panowie przyniosą swoje pomysły, pokombinują, a ostatecznie i tak o wszystkim zdecyduje Dave Mustaine. Bębniarz choć raz chciałby inaczej:

Oręduję zawsze za ciężkim materiałem i to zwykle proponuję zespołowi – trochę więcej przemocy, trochę ciężkości i często szybkości. Tak piszę. Oczywiście Megadeth przez lata grało różny metal, ale ja zawsze staram się być reprezentantem bardziej szalonej strony, ponieważ to jest częścią mnie, mojego kreatywnego DNA. Niezależnie od tego, czy zostanie to zaakceptowane, czy nie.

A Wy jakiej płyty Megadeth chcielibyście w przyszłym roku posłuchać?

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.