Meshuggah ma nadzieję na płytę w 2016

Urszula Drabińska
19.03.2015 15:59
Meshuggah ma nadzieję na płytę w 2016 Fot. NSI Agency / Demotix / Reporter / East News

Szwedzi określili wstępną datę premiery następczyni płyty „Koloss” i podzielili się fragmentem nowego utworu.

Zespół Meshuggah zaczął tworzyć nowy materiał latem 2014 roku. Po wielu miesiącach muzycy znaleźli w końcu czas, by zajrzeć do studia nagraniowego i doprowadzić pisanie płyty do końca. Dobrą wiadomością podzielił się perkusista Tomas Haake.

Tworzymy właśnie album, który – mamy nadzieję – ukaże się w 2016 roku.

Zdradził też, jak grupa komponuje swoje utwory.

Czasami pomysł przychodzi od gitarzysty lub basisty, czasem ode mnie. Jeśli jest to mój pomysł, zaczyna się od kręcenia się wokół zestawu. Czasami znajduje się w tym coś fajnego, co potem staje się utworem Meshuggah.

Posłuchajcie, jak rodzi się nowa płyta.

W listopadzie 2014 roku gitarzysta Mårten Hagström opowiadał, jak w ich przypadku wygląda proces tworzenia.

Dopóki nie mamy pomysłów, połowy piosenki, na której moglibyśmy zacząć budować, czegoś, w czym nie możemy pokopać, nie angażujemy całego zespołu. Dopiero wtedy wszyscy włączają się w proces tworzenia. Od tego momentu mamy do czynienia z efektem kuli śniegowej, która szybko rośnie.

Chcemy wierzyć, że Meshuggah znalazła się właśnie na tym etapie i najpóźniej po 4 latach od albumu „Koloss” na półki sklepowe trafi coś nowego od Szwedów. Tymczasem na pocieszenie pozostaje DVD „The Ophidian Trek” z września 2014 roku.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.