Metallica, Elton John, Pink i inni artyści wspierają Australię w walce z pożarami

08.01.2020 11:33
Metallica|undefined Fot. Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

Australia od kilku miesięcy jest trawiona przez przerażające pożary, które pochłonęły życia już ponad pół miliarda zwierząt i kilkudziesięciu osób. Gwiazdy postanowiły wesprzeć pieniężnie organizacje walczące z pożarami.

Muzycy na całym świecie postanowili wspomóc fundacje i organizacje odpowiedzialne za walkę z ogromnymi pożarami, które od kilku miesięcy trawią Australię. Wśród nich znaleźli się Elton John, Kacey Musgraves, Pink, ale także zespoły takie, jak Metallica. Hetfield i spółka postanowili wpłacić 750 tysięcy dolarów za pomocą ich fundacji All Within My Hands, które zostaną przekazane strażom pożarnym w okolicach Victorii. 

Metallica i Elton John wpłacają pieniądze dla Australii

Elton John zapowiedział natomiast na swoim ostatnim koncercie w Sydney, że "wpłaci milion dolarów na walkę z pożarami", co spotkało się oczywiście z ogromnym aplauzem ze strony australijskiej publiczności:

Przeczytaj także

Twórca z Sydney o pseudonimie Flume również postanowił wpłacić 100 tysięcy dolarów dla organizacji WIRES, udostępniając post na Instagramie:

Pink postanowiła wpłacić 500 tysięcy dolarów dla lokalnych strażaków, przekazując linki do różnych organizacji strażackich, a Kacey Musgraves poprosiła fanów, by wysyłali jej propozycje organizacji, by mogła wpłacić donację.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.