Metallica planuje wydać nową płytę. Kiedy premiera?

29.04.2020 13:48
Metallica|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Lars Ulrich wyjawił plany Metalliki na najbliższy czas. Zespół nie próżnuje mimo pandemii i wkrótce wyda płytę oraz materiał wideo.

W 1999 roku Metallica zagrała swój pierwszy koncert z orkiestrą. Wydarzenie przeszło do historii i zostało wydane w wersjach fizycznych na CD oraz popualrnych wówczas kasetach wideo. Po 20 latach od tamtego wydarzenia giganci metalu postanowili uczcić jubileusz i zagrać podobny koncert. Zrobili to odświeżając formułę i nie szczędząc fanom niespodzianek.

Metallica zapowiada płytę. Kiedy premiera?

Występy Metalliki odbyły się 6 i 8 września w San Francisco i były ostatnimi koncertami zagranymi przez Jamesa Hetfielda przed jego kolejnym odwykiem. Zespół umożliwił również obejrzenie transmisji z "S&M2" wielbicielom Metalliki udostępniając materiał kinom na całym świecie.

Przeczytaj także

Lars Ulrich w transmitowanej dla fanów rozmowie wyznał, że zespół pracuje nad wydaniem koncertów "S&M2" w formie fizycznej, aby mogło obejrzeć je jeszcze więcej osób niż do tej pory. Perkusista zapowiedział:

"S&M2" się zbliża. Wielu z was o to pytało. Materiał audio został zmiksowany przez Grega Fieldmana, który sprawił, że brzmi znacznie lepiej. Nagrania wideo zmontowała ekipa od filmu "through The Never". Niestety obecna sytuacja sprawia, że nie wiemy, kiedy się ukaże. Napisali mi, że mam nie zapowiadać premiery na sierpień. Dlatego absolutnie nie mówię, że wydamy ten materiał w sierpniu, ale mam nadzieję, że to się stanie jeszcze tego lata. Domyślacie się pewnie, że borykamy się z problemami technicznymi, a tłocznie zostały zamknięte do odwołania. Jednak "S&M2" jest coraz bliżej i wydamy je na pewno, kiedy tylko będzie taka możliwość.

Nowe wydawnictwo to niejedyne atrakcje, które zespół przygotował podczas przymusowej izolacji dla swoich wiernych słuchaczy. Muzycy co poniedziałek publikują zapis ze swoich kultowych koncertów, które można za darmo obejrzeć w sieci.

 

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.