Metallica przekazała 350 tysięcy dolarów na walkę z koronawirusem

03.04.2020 12:21
Metallica przekazała 350 tysięcy dolarów na walkę z koronawirusem Fot. Amy Harris/Invision/AP/East News

Panowie z Metalliki kontynuują działalność w ramach swojej fundacji All Within My Hands i poinformowali, że przekazują 350 tysięcy dolarów w ramach pomocy dla organizacji walczących z koronawirusem.

Na oficjalnej stronie Metalliki pojawił się komunikat prasowy w sprawie działalności charytatywnej zespołu. Giganci metalu postanowili bowiem przekazać 350 tysięcy dolarów czterem organizacjom walczącym z koronawirusem. Pieniądze trafią nie tylko do banków żywnościowych w USA, ale także m.in. do fundacji wspomagającej artystów i ekipy koncertowe uderzone przez epidemię.

Metallica przekazała 350 tysięcy na rzecz walki z koronawirusem

W oficjalnym oświadczeniu prasowym Metalliki możemy przeczytać:

W trakcie epidemii koronawirusa, najbardziej narażeni ludzie potrzebują naszej pomocy jeszcze bardziej, niż zwykle. Nasza fundacja All Within My Hands przekazuje cztery donacje o łącznej wysokości 350 tysięcy dolarów na organizacje walczące z postępowaniem koronawirusa. Wśród nich jest Narodowy Bank Żywności, Crew Nation, Direct Relief, THE USBG NATIONAL CHARITY FOUNDATION.

Przeczytaj także

Metallica zapowiedziała również, że zamierza kontynuować udostępnianie swoich koncertów na YouTubie i zbierać datki od widzów, które będą przekazywane dalej na działalność charytatywną. Do tej pory zebrano ponad 15 tysięcy dolarów. 

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.