Metallica zagrała akustyczny koncert. Wykonała covery Deep Purple i Nazareth

Joanna Chojnacka
06.11.2018 11:25
James Hetfield - Metallica|undefined Fot. kadr z wideo

Metallica zagrała charytatywny koncert w Masonic w San Francisco. Poza autorskimi utworami w akustycznych wersjach, zespół wykonał też covery Deep Purple, Nazareth, Boba Segera i Blue Oyster Cult.

Metallica w wersji akustycznej na żywo to gratka dla każdego fana legendarnej kapeli. Muzykom rzadko zdarza się grać „bez prądu”, jednak 3 listopada zrobili wyjątek. Była ku temu idealna okazja. Zespół świętował rocznicę istnienia swojej fundacji All Within My Hands założonej w 2017 roku, która już w ciągu pierwszych miesięcy działalności przekazała bankom żywności na całym świecie ponad 750 tysięcy dolarów, czyli niemal 3 miliony złotych.

Metallica zagrała koncert akustyczny w San Francisco

Do członków Metalliki na scenie dołączyli inni muzycy, którzy uzupełnili skład o dodatkowe wokale, gitary, klawisze i instrumenty perkusyjne. Poza autorskimi kawałkami Metallica zagrała kilka znanych coverów. Obok „When A Blind Man Cries” Deep Purple obecni na koncercie w San Francisco usłyszeli też „Please Don’t  Judas Me” Nazareth, „Veteran Of The Psychic Wars” Blue Oyster Cult i „Turn The Page” Boba Segera. Po występie dodatkowo odbyła się aukcja charytatywna.

Pełna setlista z koncertu w San Francisco:

 1. Disposable Heroes 
 2. When A Blind Man Cries (Deep Purple) 
 3. The Unforgiven 
 4. Please Don't Judas Me (Nazareth) 
 5. Turn The Page (Bob Seger) 
 6. Bleeding Me 
 7. Veteran Of The Psychic Wars (Blue Oyster Cult) 
 8. Nothing Else Matters 
 9. All Within My Hands 
 10. Enter Sandman 
 11. The Four Horsemen 
 12. Hardwired

Metallica wydała reedycję „…And Justice For All”

2 listopada 2018 roku ukazała się reedycja czwartej płyty studyjnej Metalliki „…And Justice For All”. Dystrybutorem  albumu w Polsce jest Universal Music Polska. To już kolejny album, który doczekał się nowego wydania. Wcześniej zespół zaoferował fanom nowe wersje płyt  „Kill 'Em All”, „Ride The Lightning” i „Master Of Puppets”.

Metallica w Polsce w 2019 roku

W ramach trasy WorldWired Tour obejmującej Europę Metallica ponownie zagra w Polsce. Koncert odbędzie się 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Oprócz liderów Wielkiej Czwórki na scenie zobaczymy też grupę Ghost i Bokassa. Wejściówki na wydarzenie można nabyć na stronie www.livenation.pl w cenach od 229 złotych do 479 złotych, bilety VIP to koszt od 850 złotych do 9290 złotych.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.