Metalowi giganci nagrali cover Depeche Mode. W projekcie usłyszymy muzyków Apocalyptiki, Within Temptation, Type O Negative [WIDEO]

09.03.2021 16:34
Depeche Mode, Dave Gahan Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Depeche Mode w metalowej wersji muzyków Apocalyptiki, Within Temptation, Type O Negative. Posłuchajcie epickiej wersji piosenki brytyjskiego zespołu.

W muzyce piękne jest to, że można łączyć ze sobą różne gatunki muzyczne, artystów, instrumenty - można eksperymentować, współpracować z innymi przez całe życie, tworzyć, zmieniać, rozkładać piosenki na części pierwsze. Tak też postanowił producent i wokalista Libra związany z metalową sceną. Do swojego projektu zaprosił muzyków takich kapel, jak Apocalyptica, Paradise Lost, Moonspell, Type o Negative, My Dying Bride, Within Temptation. Taki zestaw muzyków musiał po prostu dobrze zabrzmieć. Co wykonali? Nie, wcale nie sięgnęli po Metallicę czy Slayera, a po Depeche Mode.

Polecamy

Metalowi giganci nagrali cover Depeche Mode. W projekcie usłyszymy muzyków Apocalyptiki, Within Temptation, Type O Negative [WIDEO]

Chociaż Depeche Mode to przedstawiciel nowej fali, który kocha syntezatory, to gitarowe brzmienia nie są kapeli obce. Co ciekawe, wielu przedstawicieli sceny rockowej i metalowej uwielbia Depeche Mode, nagrało wiele coverów i ma nawet dziary z okładkami płyt brytyjskiej legendy. Jak podaje niemiecki rollingstone.de, amerykański producent Libra postanowił nie siedzieć w czasie pandemii z założonymi rękoma, a wykorzystać nową technologię, do nagrania coveru pełnego muzycznych gości z różnych krajów. 

Co wyszło z tego połączenia? Utwór "It Doesn't Matter Two" z płyty "Black Celebration" zabrzmiał ciężko i bardzo patetycznie. Ciary gwarantowane! Zresztą przekonajcie się sami i porównajcie go z oryginałem:

Jak podaje rollingstone.de. Libra na początku nagrał demo, które wysłał zaprzyjaźnionym muzykom z zapytaniem, czy chcieliby dołączyć do projektu. Artystom pomysł się spodobał i tak oto mamy "It Doesn't Matter Two" w pandemicznej, metalowej wersji. W nagraniu wzięli udział m.in. wiolonczelistą Apocalyptiki, gitarzystę Paradise Lost, basistę Moonspell czy gitarzystę Within Temptation.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.