Metalowy cover hitu lata „Despacito”

Maciej Koprowicz
05.07.2017 12:40
Metalowy cover hitu lata „Despacito” Fot. kadr z wideo

Wakacyjny przebój Luisa Fonsiego doczekał się metalowej przeróbki. Sprawdźcie, jak zabrzmiał ten latynoski kawałek z ciężkimi gitarami i naprawdę imponującym wokalem.

„Despacito” w wykonaniu portorykańskiego wokalisty Luisa Fonsiego z gościnnym udziałem rapera Daddy’ego Yankee to jeden z największych hitów 2017 roku. Teledysk do piosenki został wyświetlony na YouTube ponad 2 miliardy 300 milionów razy – to piąte najpopularniejsze wideo w historii serwisu. Jego popularność skłania internautów do niezliczonej ilości przeróbek w najróżniejszych muzycznych konwencjach. Nadszedł czas na heavy metal.

Przebój z Portoryko wziął na warsztat norweski youtuber o nicku PelleK, czyli tak naprawdę Per Fredrik Pellek Åsly. Specjalizuje się w coverach piosenek z anime oraz metalowych wersjach znanych popowych piosenek. Śpiewa w czternastu językach, w tym japońskim, mandaryńskim i koreańskim. W swojej interpretacji „Despacito” popisał się imponującymi warunkami głosowymi – jest w stanie śpiewać w czterech oktawach.

Kreatywnością na polu przeróbek tego wakacyjnego kawałka wykazali się też Polacy. Hitem Internetu stała się jego wersja w naszym języku. „Wieśka Tico” kabaretu Czwarta Fala to zabawna oda do ukochanego auta, która w ciągu dwóch dni uzyskała milion wyświetleń na YouTube. A jakie inne covery „Despacito” wpadły Wam w ucho?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.