Motorhead w orkiestrowej wersji

Robert Skowronski
26.08.2015 09:53
Motorhead w orkiestrowej wersji Fot. commons.wikimedia.org

Utwór Motorhead, „Ace Of Spades”, to już klasyka. Ktoś potraktował to stwierdzenie bardzo dosłownie i stworzył orkiestrową wersję kawałka.

Najbardziej rozpoznawalny numer w dorobku grupy był już przerabiany na różne sposoby - grano go na ukulele, powstała też „spocona” wersja prostu z sauny. Tym razem możemy usłyszeć orkiestrową wariację.

Bas i gitara zostały zastąpione smykami, które stanowią podkład pod oryginalną ścieżkę wokalu Lemmy'ego. Autorem nowej-starej kompozycji jest Andy Rehfeldt. Posłuchajcie:

Jeżeli orkiestrowy podkład z „Ace Of Spades” coś Wam przypomina, zwłaszcza, jeżeli nie stronicie od zagłębiania się w świat elektronicznej rozrywki, to śpieszymy z odpowiedzią skąd w Waszej głowie rodzące się skojarzenie. Użytkownicy YouTube zauważyli, że motyw zaproponowany przez Andy'ego Rehfeldta jest zbliżony do tego z gry „Kingdom Hearts”.

1

Związek Motorhead z grami komputerowymi objawił się w jeszcze jeden sposób. Powstanie „Motorhead Through the Ages”, czyli tytuł dedykowany posiadaczom komputerów i inspirowany historią i tekstami zespołu.

Jak Wam się podoba „Ace Of Spades” w orkiestrowej wersji?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.