Munky o śmierci żony Jonathana Davisa: Kiedy masz do czynienia ze smutkiem i stratą przechodzisz przez różne etapy

08.08.2019 13:52
Munky|undefined Fot. . kadr z wideo YouTube: GAFFA.TV: Interview with Munky from KoЯn

Korn szykuje się do wydania najnowszego albumu. Płyta ukaże się w połowie września 2019 roku. Munky udzielił wywiadu, w którym opowiedział o tworzeniu najnowszego krążka. Przyznał, że śmierć żony Jonathana Davisa miała wpływ na brzmienie "The Nothing".

Niedawno informowaliśmy was o tym, że Munky nie zagra kilku koncertów z Kornem na trasie z Alice in Chains. Powodem jego nieobecności są narodziny córki. 4 sierpnia 2019 roku gitarzysta wystąpił w podcaście "Full Metal Jackie". Muzyk opowiedział o procesie powstawania najnowszego albumu. Okazuje się, że na "The Nothing" w znacznym stopniu wpłynęła śmierć żony Jonathana Davisa.

Śmierć żony Jonathana Davisa wpłynęła na brzmienie nowej płyty Korna

Deven Davis zmarła 17 sierpnia 2018 roku z powodu przedawkowania. Kobieta od 20 lat walczyła z uzależnieniem. Jonathan i Deven wzięli ślub w 2004 roku, ale po 12 latach artysta chciał się rozwieść z żoną. Kiedy Davis dowiedział się o śmierci kobiety, był zdruzgotany. Munky powiedział, że kiedy rozpoczęli prace na płytą, Jonathan chciał, żeby brzmienie najnowszego albumu było znacznie cięższe:

[...] Kiedy masz do czynienia ze smutkiem i stratą przechodzisz przez różne etapy - jednego dnia jesteś zły, a już kolejnego smutny i takie stany mogą trwać przez długi czas. Kiedy zaczynaliśmy, on chciał [Jonathan Davis przyp. red.], żeby to co robimy, było znacznie cięższe niż to, co zrobiliśmy dotychczas. Kiedy wręczyliśmy mu demo nad którym ja, Brian i Ray pracowaliśmy, wszystko się zmieniło...

Przeczytaj także

Okazuje się, że pomysły, które muzycy zarejestrowali, przypadły Jonathanowi do gustu:

Wszystko zaczęło iść w kierunku melodii. Myślę, że kiedy doszło do pisania tekstów, to zaczęło z nim [Jonathanem Davisem przyp. red.] współgrać. Wiele się zmieniło, ale taka jest część całego procesu.

Efekty pracy usłyszymy już 13 września 2019 roku. Wtedy ukaże się najnowszy album Korna "The Nothing". Dyskografię grupy zamyka krążek "The Serenity of Suffering" wydany w 2016 roku.

Zobacz także: Head z Korna: To wszystko jest spowodowane wybrakowaną pamięcią Davida

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.