Muse na żniwach z dronami

Robert Skowronski
02.06.2015 08:09
Muse na żniwach z dronami Fot. kadr z wideo

Wielkie odliczanie do premiery płyty „Drones” już trwa. Pozostało zaledwie kilka dni, jednak zespół ukrócając wyczekiwanie spragnionych fanów udostępnił kolejny utwór z nadchodzącego albumu. Posłuchajcie „Reapers”.

Choć nowy krążek Muse wejdzie do sprzedaży 8 czerwca 2015 roku, to mieliśmy już sposobność poznać takie numery jak: „Psycho”, „Dead Inside” i „Mercy”. Część z nich została zaprezentowana również na żywo na antenie BBC2. By atmosfera była jeszcze gorętsza, a spragnieni miłośnicy zespołu nie musieli nieustannie przebierać nogami w zniecierpliwieniu, grupa przedstawiła teledysk do „Reapers”. Reżyserem klipu jest Tom Kirk.

Kobieta, którą widzimy w obrazku to Alexandria Basso, która wcześniej występowała w młodzieżowych filmach i serialach. Towarzyszy jej uciekający przez miasto Micky Shiloah.

Matt Bellamy, wokalista zespołu, podkreśla w wywiadach, że „Drones będzie najlepszą płytą Muse:

Przez jakiś czas nie mogłem powiedzieć, że to najlepsze na co nas stać. Teraz mogę już to przyznać. Czujcie się wolni w kwestii rozpoczęcia słuchania Muse od tej płyty.

Inspiracją do powstania „Drones była książka autorstwa profesora Briana Glyna Williamsa, „Predators: The CIA's Drone War On Al Qaeda”. Ślady tego da się odnaleźć w tekście „Reapers”, gdzie słyszymy słowa o byciu zabitym przez drony, wspomniana jest też nazwa amerykańskiej agencji rządowej. 

Wraz z nowym utworem udało nam się poznać 4 z 12 premierowych kompozycji. Co jeszcze znajdzie się na płycie i jak będzie wyglądać okładka?

Muse-Drones

Tracklista:

 1. Dead Inside
 2. [Drill Sergeant]
 3. Psycho
 4. Mercy
 5. Reapers
 6. The Handler
 7. [JFK]
 8. Defector
 9. Revolt
 10. Aftermath
 11. The Globalist
 12. Drones

Co sądzicie o nowym kawałku Muse?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.