Muse prosi o litość w nowym teledysku

Robert Skowronski
19.05.2015 09:23
Muse prosi o litość w nowym teledysku Fot. 0000554/Reporter/East News

To już trzeci utwór z nadchodzącej płyty, który zespół udostępnił słuchaczom. Do piosenki został stworzony lyric video. Zobaczcie!

Wcześniej Muse uraczył nas możliwością odsłuchania i zobaczenia obrazków do „Psycho" i „Dead Inside". Teraz przyszła pora na „Mercy" z animowanym teledyskiem. Wszystkie z kompozycji mają się znaleźć na planowanej na 8 czerwca 2015 roku płycie „Drones".

Frontman grupy, Matt Bellamy, wyjaśnia rozpoczynający utwór wers: „Help me, I’ve fallen on the inside":

To odniesienie do protagonisty całej płyty, który wie, że coś stracił. Stracił siebie. To moment, w którym stara się przezwyciężyć mroczne siły.

Wokalista ma na myśli „złą energię", która objawia się w utworze „Psycho". Rzeczywiście, teledysk utrzymany jest w ciemnych barwach i przewijają się przez niego tajemnicze postacie. Muzycznie otrzymujemy to, o czym Bellamy wspomina w wywiadach już od kilku miesięcy - powrót do korzeni grupy i gitarowego grania bez elektronicznej otoczki:

Na następnej płycie odetniemy się od wszystkiego, co było nadmiarowe na ostatnich dwóch krążkach, tzn. od elektroniki, od fragmentów symfonicznych i takich tam.

Ten krok, zdaniem frontmana, jest najbardziej słusznym na jaki mogło się zdecydować Muse. Jednocześnie Bellamy twierdzi, że „Drones" będzie najlepszą płytą w dorobku grupy. Pozostaje rozkoszować się premierowym materiałem i okładką nadchodzącej płyty, która prezentuje się tak:

Muse-Drones

Tracklista „Drones":

 1. Dead Inside
 2. [Drill Sergeant]
 3. Psycho
 4. Mercy
 5. Reapers
 6. The Handler
 7. [JFK]
 8. Defector
 9. Revolt
 10. Aftermath
 11. The Globalist
 12. Drones

Muse wystąpi już 14 czerwca 2015 roku w Warszawie w ramach Orange Warsaw Festival.

Co sądzicie o dotychczasowych singlach zapowiadających nowy album?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.