Muse prosi o litość w nowym teledysku

Robert Skowronski
19.05.2015 09:23
Muse prosi o litość w nowym teledysku Fot. 0000554/Reporter/East News

To już trzeci utwór z nadchodzącej płyty, który zespół udostępnił słuchaczom. Do piosenki został stworzony lyric video. Zobaczcie!

Wcześniej Muse uraczył nas możliwością odsłuchania i zobaczenia obrazków do „Psycho" i „Dead Inside". Teraz przyszła pora na „Mercy" z animowanym teledyskiem. Wszystkie z kompozycji mają się znaleźć na planowanej na 8 czerwca 2015 roku płycie „Drones".

Frontman grupy, Matt Bellamy, wyjaśnia rozpoczynający utwór wers: „Help me, I’ve fallen on the inside":

To odniesienie do protagonisty całej płyty, który wie, że coś stracił. Stracił siebie. To moment, w którym stara się przezwyciężyć mroczne siły.

Wokalista ma na myśli „złą energię", która objawia się w utworze „Psycho". Rzeczywiście, teledysk utrzymany jest w ciemnych barwach i przewijają się przez niego tajemnicze postacie. Muzycznie otrzymujemy to, o czym Bellamy wspomina w wywiadach już od kilku miesięcy - powrót do korzeni grupy i gitarowego grania bez elektronicznej otoczki:

Na następnej płycie odetniemy się od wszystkiego, co było nadmiarowe na ostatnich dwóch krążkach, tzn. od elektroniki, od fragmentów symfonicznych i takich tam.

Ten krok, zdaniem frontmana, jest najbardziej słusznym na jaki mogło się zdecydować Muse. Jednocześnie Bellamy twierdzi, że „Drones" będzie najlepszą płytą w dorobku grupy. Pozostaje rozkoszować się premierowym materiałem i okładką nadchodzącej płyty, która prezentuje się tak:

Muse-Drones

Tracklista „Drones":

 1. Dead Inside
 2. [Drill Sergeant]
 3. Psycho
 4. Mercy
 5. Reapers
 6. The Handler
 7. [JFK]
 8. Defector
 9. Revolt
 10. Aftermath
 11. The Globalist
 12. Drones

Muse wystąpi już 14 czerwca 2015 roku w Warszawie w ramach Orange Warsaw Festival.

Co sądzicie o dotychczasowych singlach zapowiadających nowy album?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.