Muse ujawnia gitarowe „Psycho”

Urszula Drabińska
13.03.2015 08:21
Muse ujawnia gitarowe „Psycho” Fot. kadr z wideo

Poznajcie Muse z trochę innej, bardziej gitarowej strony w singlu zapowiadającym płytę „Drones”.

Matt Bellamy zapowiadał nowy, „ciężki” album w różnych wywiadach już od kilku miesięcy.

Na następnej płycie odetniemy się od wszystkiego, co było nadmiarowe na ostatnich dwóch krążkach, tzn. od elektroniki, od fragmentów symfonicznych i takich tam.

Zdecydowane odejście od brzmienia „Madness” czy „Follow Me” z poprzedniego albumu „The 2nd Law” potwierdza już pierwszy ujawniony singiel z nowego wydawnictwa – „Psycho”.

Wokalista i gitarzysta Muse stwierdził kiedyś, że gitarowe solówki nie są fajne. Wygląda na to, że w ostatnich latach zmienił o nich zdanie. Być może stało się tak pod wpływem jednego z producentów najnowszego krążka, Roberta Johna „Mutta” Lange’a, który wcześniej współpracował m.in. z AC/DC przy „Back in Black” oraz przy płytach Def Leppard „Pyromania” i „Hysteria”. Matt Bellamy krótko komentuje ten muzyczny zwrot.

Miło jest przypomnieć sobie podstawy tego, kim jesteśmy.

Więcej opowiada o warstwie tekstowej nowych nagrań i ogólnym przesłaniu albumu.

Dla mnie „Drones” to metafora psychopatów, którzy wyzwalają psychopatyczne zachowania, od których nie ma ratunku. Świat jest rządzony przez Drony wykorzystujące Drony, które zmieniają nas w Drony. „Drones” to podróż człowieka: od poczucia opuszczenia poprzez utratę nadziei, indoktrynację przez system i stanie się ludzkim dronem po ostateczną ucieczkę od ciemiężycieli.

Płyta „Drones” pojawi się w sklepach 8 czerwca 2015 roku. Kilka dni później, 14 czerwca, Muse zagra w Warszawie podczas Orange Warsaw Festival.

Muse_Drones-okładka

Tracklista „Drones”:

 1. Dead Inside
 2. [Drill Sergeant]
 3. Psycho
 4. Mercy
 5. Reapers
 6. The Handler
 7. [JFK]
 8. Defector
 9. Revolt
 10. Aftermath
 11. The Globalist
 12. Drones
Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.