Muzycy Metalliki i Megadeth wystąpili z Rodrigo y Gabriela

Jakub Gańko
16.08.2016 09:08
Muzycy Metalliki i Megadeth wystąpili z Rodrigo y Gabriela Fot. kadr z wideo

Robert Trujillo i Marty Friedman dołączyli na scenie do meksykańskiego duetu gitarowego. Zobaczcie nagrania z tego występu.

Rodrigo y Gabriela znany jest z wykonywania na gitarach klasycznych nie tylko szybkich, autorskich kompozycji, lecz także coverów swoich muzycznych idoli, takich jak Metallica, Megadeth czy Slayer. W trakcie koncertu w Hollywood Bowl w Los Angeles 14 sierpnia 2016 roku muzykom udało się również zaprosić swoich bohaterów na scenę.

Rodrigo Sánchez i Gabriela Quintero zagrali nie tylko w towarzystwie Hollywood Bowl Orchestra, która towarzyszyła im przez niemal pół występu. Przy szóstym utworze dołączył do nich sam Marty Friedman, gitarzysta Megadeth w latach 1990-2000. Muzycy zagrali razem „Oblivion”, cover argentyńskiego kompozytora, Astora Piazzolli.

Zobaczcie nagranie z tym wykonaniem:

To jednak nie jedyna atrakcja, jaka czekała na zebraną w Los Angeles publiczność. Oprócz nowego utworu duetu pt. „Waiting to Be Free” i coveru „Holy Wars” Megadeth, kolejną niespodzianką był występ Roberta Trujillo. Basista Metalliki wykonał na scenie z meksykańskimi muzykami wiązankę klasycznych utworów „Orion”, „For Whom The Bell Tolls” i „Battery”.

Także i ten moment doczekał się fanowskiej rejestracji:

To nie pierwszy raz, kiedy muzycy połączyli siły - już wcześniej mieli okazję choćby pojammować z Robertem Trujillo. Także i tym razem muzykom udało się spotkać za kulisami, co pokazali w nagraniu na swoim oficjalnym Facebooku. Cała czwórka została też uwieczniona po występie na wspólnym zdjęciu.

Ostatnim pełnowymiarowym albumem duetu Rodrigo y Gabriela jest „9 Dead Alive” z 2014 roku. Muzycy nagrali w międzyczasie m.in. własną interpretację „Continuum” Jaco Pastoriusa. Kawałek znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu „Jaco: A Documentary Film” wyprodukowanego przez Roberta Trujillo.

Jak Wam się podobają nagrania z koncertu duetu Rodrigo y Gabriela?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.