Muzycy z Vadera, Nocnego Kochanka, Turbo w coverze Iron Maiden. Pomysłodawca opowiedział nam o projekcie [WIDEO]

24.08.2020 11:17
Nocny Kochanek|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Muzycy z najpopularniejszych metalowych kapel w Polsce postanowili nagrać swoją interpretację hitu Iron Maiden. Dali radę? Posłuchajcie coveru "The Trooper".

Na YouTubie pojawił się polski cover hitu Iron Maiden "The Trooper". Kompozycja została przygotowana przez artystów kryjących się pod nazwą projektu Polish Metal Alliance. Wśród muzyków, którzy wzięli udział w akcji znaleźli się najpopularniejsi metalowcy w kraju. W składzie pojawił się Krzysiek Sokołowski z Nocnego Kochanka, Marek Pająk z Vadera, Wojciech Hoffmann z Turbo czy też Maciej Koczorowski z Chainsaw, Jarek Chilkiewicz z Braci i Tomasz Targosz z CETI. Na wokalu słyszymy także Piotra Cugowskiego.

Vader, Nocny Kochanek, Turbo Muzycy w coverze Iron Maiden

Pomysłodawcą projektu jest Maciej Koczorowski z bydgoskiego składu heavymetalowego Chainsaw. Muzyk opowiedział nam, kiedy zrodził się pomysł na nagranie coveru. Okazało się, że inicjatywa jest odpowiedzią na brak koncertów, który dopadł twórców podczas pandemii.

Pomysł wymyśliłem jakoś na początku maja i zrodził się spontanicznie. Tak czułem, że nie prędko wrócimy do normalności, jeśli chodzi o koncertowanie. Lockdown dawał się wszystkim we znaki to pomyślałem - kurde zróbmy coś fajnego online.

Wybór coverowanego kawałka okazał się bardzo prosty.

Szybko wybrałem w miarę prosty, jeśli chodzi o kompozycję utwór - padło na Maiden, ponieważ bardzo ich lubię i cenię, a płyta "Piece of Mind" była jedną z tych, od których zaczęła się moja przygoda z Ironami.

Przeczytaj także

Muzyk zapytany przez nas o dobór składu projektu wyjaśnił, w jaki sposób dobierał ekipę. Zdradził także, że odmowę usłyszał tylko od dwóch muzyków i jednego wokalisty, jednak nie wyjawił nazwisk artystów. Pozostali zareagowali na pomysł bardzo entuzjastycznie.

Najpierw zadzwoniłem do Jarka Chilkiewicza znanego ze współpracy z Piotrem Cugowskim i zespołem Bracia. Ustaliliśmy szkielet projektu i zacząłem kminić, kogo zaprosić do współpracy. Początkowo miało się pojawić kilku zagranicznych gości ale trzech, dwóch nie mogło się zająć tym projektem w czasie, kiedy do nich napisałem, więc został jeden. Zrezygnowałem z jego udziału, ponieważ stwierdziłem, że nazwę projekt Polish Metal Alliance.

Produkcją kawałka zajął się Sigmar z Invent Sound Studio w Bydgoszczy. Wideo, które możecie zobaczyć poniżej zmontował gitarzysta Chainsaw, Arek Kaczmarek.

Na pytanie, czy Polish Metal Alliance to jednorazowy projekt, czy może inicjatywa ma szansę na rozwój, Maciek Koczorowski odpowiedział:

Myślę, że jest na to szansa bo zależy mi na zbudowaniu takiego pomostu pomiędzy muzykami metalowymi i rockowymi. Kto wie, może w kolejnym projekcie zaśpiewa np Michał Szpak a na basie zagra Orion z Behemoth? Jeszcze nie wiem - mam sporo pomysłów. Zobaczymy jaki będzie feedback i lecimy dalej.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.