Muzycy zareagowali na wiadomość o chorobie Dave'a Mustaine'a

18.06.2019 14:18
Dave Mustaine|undefined Fot. Retna/Photoshot/REPORTER

W poniedziałek 17 czerwca 2019 roku Dave Mustaine poinformował za pomocą mediów społecznościowych o tym, że zdiagnozowano u niego raka gardła. Na wieść zareagowali muzycy rockowi i metalowi.

Lider Megadeth ma nowotwór - Dave Mustaine poinformował o swoim stanie zdrowia na mediach społecznościowych. Przyznał, że sytuacja jest poważna, ale jednocześnie jego leczenie ma prawdopodobieństwo sukcesu stojące na poziomie 90%, a sam Mustaine już zaczął terapię po ustaleniu planu działań ze swoimi lekarzami. Zespół oczywiście odwołał wszystkie koncerty zaplanowane na rok 2019, ale lider Megadeth zapewnił, że wrócą na trasę "najszybciej jak się tylko da". 

Dave Mustaine ma raka gardła. Muzycy rockowi i metalowi zareagowali na wieści

Wokalista opublikował oświadczenie na wszystkich swoich mediach społecznościowych. Na Instagramie komentarze zostawili m.in. Randy Blythe z Lamb of God, a także Nikki Sixx z Motley Crue. Obydwaj muzycy życzyli Mustaine'owi zdrowia i poprosili, aby lider Megadeth odzywał się do nich, gdyby tylko potrzebował czegokolwiek. Panowie ze Slayera opublikowali natomiast oddzielne posty związane z Mustaine'em - Gary Holt podziękował za 30 lat inspiracji i życzył mu oczywiście jak najszybszego powrotu do zdrowia:

Przeczytaj także

Oczywiście, do życzeń dołączył się też skład Megadeth - długoletni basista zespołu David Ellefson poprosił o modlitwy i wysyłanie dobrej energii dla Dave'a Mustaine'a:

Wśród innych osób życzących Mustaine'owi powrotu do zdrowia znaleźli się Michael Ammot z Arch Enemy, Chris Jericho z Fozzy, Cristina Scabbia z Laguna Coil, Mike Portnoy i DORO:

Na temat sytuacji zdrowotnej swojego ojca wypowiedziała się również Elektra Mustaine, która od lat jest związana z muzyką i obecnie stawia powoli kroki na rynku country. Córka Dave'a Mustaine'a napisała, że zrobiłaby dla niego wszystko:

Oddałabym i zrobiłabym wszystko dla tego człowieka. Tato, tak bardzo cię kocham. Nauczyłeś mnie, jak powinna wyglądać miłość, jak być odpowiedzialną, zawziętą, zaangażowaną, oddaną i przede wszystkim silną. W dni, kiedy tobie brakuje siły, oddam ci swoją.

Dave Mustaine poinformował w swoim oświadczeniu, że nie zamierza przestać pracować nad nową płytą Megadeth, którą usłyszymy jednak dopiero w 2020 roku. Najważniejsze jest jednak to, by artysta pokonał nowotwór i wrócił do zdrowia, czego mu szczerze życzymy.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.