Napij się piwa zespołu Metallica

Robert Skowronski
16.09.2015 08:08
Napij się piwa zespołu Metallica Fot. materiały prasowe

Kapela co prawda nie nagrała jeszcze nowej płyty, ale i tak możemy się spodziewać pewnej nowości z obozu grupy. Metallica przy współpracy z marką Budweiser wyda własne piwo.

Złocisty trunek trafi do sprzedaży 28 września 2015 roku. Wyprodukowanych zostanie 91 tys. czarnych puszek o pojemności 0,355 ml, których powierzchnie przecinać będzie nadrukowana błyskawica i logo Metalliki. 

Niestety chmielowo-thrashową rozkosz w ustach będzie można poczuć wyłącznie na obszarze kanadyjskiej prowincji Quebec. To wszystko po to, aby uczcić koncert zespołu w Colisee Pepsi, hali, która wraz z występem grupy w dniu 14 września 2015, zakończyła swoje istnienie. Wydanie piwa ma też być ukoronowaniem otwarcia innego kanadyjskiego obiektu, Centre Vidéotron. Tu jako pierwsza w historii hali zagra właśnie Metallica. Powstał specjalny film na to wyjątkowe wydarzenie:

Właściciele firmy Labatt Brewing Company, która produkuje piwo Budweiser, nie kryją się ze swoją ekscytacją co do nowego towaru:

Jest nam bardzo miło, że Metallica bierze udział w tym unikatowym partnerstwie, które wyznacza początek historii Centre Vidéotron.

Po zakończonym koncercie w Quebecu w Centre Vidéotron 16 września 2015 roku, fani będą mogli zupełnie za darmo spróbować nowego Budweisera. Piwa będą rozdawane spragnionym uczestnikom występu. Ci, którym zasmakuje trunek, będą mogli go nabyć w odpowiednio dużych ilościach:

bud Fot. foto: materiały prasowe

Nie jest to pierwszy produkt związany z piwem sygnowany nazwą Metalliki. Na stronie kapeli można nabyć Metal Up Your Ass Koozie, czyli pokrowiec na butelkę w cenie 5,99 dolarów.

To już kolejna niespodzianka dla fanów rocka i metalu, którzy wieczorem lubią się zrelaksować przy czymś nieco mocniejszym niż filiżanka herbaty. Na rynku dostępne są już piwa m.in. Iron Maiden, Mastodon czy Queen.

Również polskie kapele mogą się pochwalić własnymi piwami, nie tylko Behemoth z Sacrum i Profanum, ale też grupa J.D. Overdrive.

 Mielibyście ochotę na skosztowanie Budweisera Metalliki?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.