Natalia Przybysz interpretuje teksty Kory. Posłuchajcie singla ''Oko Cyklonu'' [WIDEO]

22.11.2021 14:51
Natalia Przybysz śpiewa teksty Kory Fot. materiały prasowe Kayax

Niezaśpiewane dotąd teksty Kory otrzymają drugie życię dzięki Natalii Przybysz. Kiedy ukaże się jej nowa płyta?

Natalia Przybysz postanowiła zinterpretować niezaśpiewane dotąd teksty Kory z Maanamu. Wokalistka podzieliła się utworem ''Oko Cyklonu'', który zapowiada nadchodzący album ''Zaczynam się od miłości''. Jak Przybysz zinterpretowała tekst Kory?

Polecamy

Natalia Przybysz interpretuje teksty Kory. Posłuchajcie singla ''Oko Cyklonu'' [WIDEO]

''Oko Cyklonu'' to pierwszy singiel, zapowiadający album ''Zaczynam się od miłości''. Autorką teledysku jest Silvia Pogoda, z którą Natalia Przybysz miała okazję współpracować przy teledyskach do ''Ciepłego wiatru'', ''Kochamy się źle'' i sesji zdjęciowej do płyty ''Jak malować ogień''.

Płyta ''Zaczynam się od miłości'' ukaże się wiosną 2022 roku, a jej tytuł stanowi parafrazę zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki pt. ''Miłość zaczyna się od Miłości''. Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek teksty legendy polskiej sceny muzycznej. 

Kamil Sipowicz tak wypowiedział się na temat tego projektu;

Wydałem książkę z ostatnich zapisków Kory „Miłość zaczyna się od miłości” po to, by Artyści czerpali z tekstów Kory i je śpiewali. Kora była osobą wrażliwą. Natalia jest osobą czułą, która w niezwykły sposób interpretuje napisane przez Korę teksty. Pierwszy raz utwór „Oko Cyklonu” usłyszeliśmy wspólnie z przyjaciółmi i fanami Kory w Biżowie – miejscu, w którym Kora mieszkała i zmarła. Natalia zadzwoniła gdy siedzieliśmy w noc księżycową przy ognisku w Bliżowie, przez telefon odsłuchaliśmy nagranie. Nastąpiło mistyczne połączenie Natalii z Korą. Powstała piękna piosenka o wspaniałym tytule „Oko Cyklonu”. W oku cyklonu jest spokojnie, gdy na zewnątrz dzieje się chaos.

Na krążku znajdą się zarówno utwory będące interpretacją tekstów Kory, jak i autorskie piosenki Natalii – inspirowane pracą nad projektem. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.