Neil Young zagrał główną rolę w nowym westernie Netfliksa „Paradox”

Maciej Koprowicz
14.03.2018 10:46
Neil Young zagrał główną rolę w nowym westernie Netfliksa „Paradox” Fot. kadr z wideo

Słynny kanadyjski muzyk nie tylko wystąpił w głównej roli, ale również stworzył ścieżkę dźwiękową.

Neil Young to w historii muzyki postać tej samej miary, co Bob Dylan i Johnny Cash. Ma ogromne zasługi dla takich gatunków, jak folk rock, country rock czy hard rock. Uważany jest za wybitnego tekściarza i kompozytora, a jego piosenki coverowało wielu słynnych wykonawców, od Davida Bowiego, Oasis i Boney M po nasze Wilki i Pidżamę Porno.

Kanadyjczyk już dawno jest muzyczną legendą, ale teraz ma szansę zapisać się także w historii kina. Zagrał główną rolę w nowym filmie Daryl Hannah (jako aktorki znanej m.in. z „Plusku”), zrealizowanego dla Netfliksa. Obraz pod tytułem „Paradox” wskrzesza już trochę zapomniany przez współczesne Hollywood gatunek westernu. Opowieść osadzona jest „gdzieś w przyszłej przyszłości”. Jak czytamy w oficjalnym opisie filmu, jest „fantastycznym, głośnym poematem i dziwaczną baśnią o muzyce i miłości”.

Słynny muzyk gra w „Paradoksie” tajemniczego, bezimiennego kowboja, zwanego Człowiekiem W Czarnym Kapeluszu, który ukrywa się na postoju powozów. Wraz z grupą dziwnych rewolwerowców zamierza on odnaleźć skarb, którym, jak przystało na western, jest oczywiście złoto.

Zobaczcie trailer nowego filmu platformy Netflix:

Neil Young nie tylko wystąpił w „Paradoksie”, ale także nagrał do niego ścieżkę dźwiękową. Usłyszymy na niej między innymi słynnego muzyka country, Williego Nelsona, który również znalazł się w obsadzie filmu.

„Paradox” będzie miał światową premierę 15 marca 2018. Na platformie Netflix będzie można go oglądać 23 marca 2018.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.