Nergal ukrzyżowany jak Jezus. Kontrowersyjne zdjęcie pojawiło się na fanpage’u Behemotha

Maciej Koprowicz
26.07.2018 10:41
Nergal ukrzyżowany jak Jezus. Kontrowersyjne zdjęcie pojawiło się na fanpage’u Behemotha Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Behemoth znów szokuje i prowokuje. Nowa sesja zdjęciowa zespołu przedstawia jego lidera w pozie ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa.

Fani Pomorskiej Bestii już dawno przyzwyczaili się, że kontrowersja jest wpisana w wizerunek ich ulubionego zespołu. Jego lider, Adam „Nergal” Darski lubi prowokować publiczność, szczególnie dosadnymi wypowiedziami na temat chrześcijaństwa oraz aluzjami do religii w swojej twórczości.

Tym razem Nergal zaszokował opinię publiczną nie wywiadem ani tekstem utworu, ale zdjęciem. Nowa sesja zdjęciowa, autorstwa Sylwii Makris z Fine Art Photography przedstawia Behemotha odtwarzającego scenę… ukrzyżowania Jezusa Chrystusa.

Nergal na krzyżu jak Jezus

Na profilu zespołu na Facebooku opublikowano zdjęcie, będące odwzorowaniem malowideł z Ołtarza z Isenheim, pędzla Matthiasa Grünewalda (1506-1515). W rolę Jezusa na krzyżu wcielił się oczywiście Nergal. Zobaczcie sami:

Bardzo dosadny jest opis zdjęcia na profilu Behemotha: „GOD=DOG | Soon”. Pozwolicie, że nie będziemy tłumaczyć…

Bardzo możliwe, że artystyczna sesja fotograficzna ma związek z nadchodzącym nowym albumem Behemotha. Zespół Nergala pracuje nad następcą „The Satanist” z 2015. Płyta ma ukazać się jesienią 2018.

Behemoth i kontrowersje wokół religii

To nie pierwszy raz, kiedy Behemoth w odważny sposób podejmuje religijną symbolikę. W lutym 2018 w mediach społecznościowych zespołu pojawiła się grafika, przedstawiająca baranka przebitego mieczami.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.