Nergal z polskim tekstem na najnowszej płycie folkowej grupy Rome

28.08.2020 15:06
Nergal|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Na najnowszej płycie grupy Rome usłyszymy Adama Nergala Darskiego. Muzyk nagrał partie wokalne do utworu  "The Angry Cup" .

Po opublikowaniu w styczniu ubiegłego roku bardzo dobrze przyjętego albumu "Le Ceneri Di Heliodoro”, pochodząca z Luksemburga, folkowa formacja Rome, wydaje nowy materiał. Album nosi nazwę "The Lone Furrow" i ma być logicznym zwieńczeniem poprzednich płyt zespołu z Jerome Reuterem na czele.

Nergal na płycie folkowej grupy Rome

Twórczość niegdyś związanego z wytwórnią Cold Meat Industry, Rome nadal pozostaje poza mainstreamem, a sam Reuter często nazwany jest outsiderem. Nowy album to mroczna krytyka współczesnego świata, ale podana w delikatny sposób. Sam Reuter określa płytę jako podróż przez opustoszałe krajobrazy historii; duchowe poszukiwanie i jednocześnie zaproszenie do europejskiej tradycji myśli literackiej: od Hermanna Hesse do Nietzschego, od Tacyta do Orwella, od Owidiusza do Eddy, od Yeatsa do Baudelaire.

Przeczytaj także

Na nowym albumie Rome pojawią się znamienici goście. Wśród nich Alan Averill z Primordial czy Laure Le Prunenec z Igorrr. W kawałku "The Angry Cup" partie wokalne nagrał także Adam Nergal Darski. To nie pierwsza współpraca muzyków. Jerome Reuter współpracował z liderem Behemoth również przy projekcie Me And That Man.

Kawałka Rome z udziałem Nergala możecie posłuchać poniżej:

Tracklista "The Lone Furrow":

 1. Masters of the Earth (ft. Aki Cederberg)
 2. Tyriat Sig Tyrias
 3. Ächtung, Baby! (ft. Alan Averill of PRIMORDIAL)
 4. Making Enemies in the New Age (ft. Joseph D. Rowland of PALLBEARER)
 5. The Angry Cup (ft. Adam Nergal Darski of BEHEMOTH/ME AND THAT MAN)
 6. The Twain
 7. Kali Yuga über Alles
 8. The Weight of Light
 9. The Lay of Iria (ft. J.J. of HARAKIRI FOR THE SKY)
 10. On Albion’s Plain
 11. Palmyra (ft. Laure Le Prunenec of IGORRR/RÏCÏNN)
 12. Obsidian
 13. A Peak of One's Own
Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.