Nergal zapowiada drugie piwo Behemotha – „Profanum”! [VIDEO]

Magda Słomka
10.06.2015 13:25
Nergal zapowiada drugie piwo Behemotha – „Profanum”! [VIDEO] Fot. kadr z wideo

Specjalnie dla Antyradio.pl lider zespołu Behemoth opowiedział o kolejnym piwie sygnowanym nazwą kapeli, stworzonym we współpracy z Browarem Perun. Co to będzie?

„Sacrum” to nie wszystko! Oprócz jasnego piwa w stylu belgijskim będziecie mieli okazję spróbować także „Profanum”. To zły brat bliźniak pierwszego piwa, czyli black IPA w stylu amerykańskim.

Posłuchajcie, co Adam Darski powiedział o całym przedsięwzięciu w wideo!

Cena piwa będzie oscylowała wokół 9-10 złotych. Produkt ma w założeniu trafiać do szerokiej rzeszy konsumentów, jeśli chodzi więc o dobór składu trunku, nie mógł być natarczywy. Założyciele Browaru Perun twierdzą, że należało wypośrodkować smak i cenę tak, aby kupujący mogli zadowolić się prawdziwym piwem klasy premium i nie byli zawiedzeni.

Ważną kwestią było zharmonizowanie i ułożenie receptury, którą poniekąd narzucały nazwy trunków. „Sacrum” to belgijskie słodkawe i przyprawowe piwo, z kolei „Profanum” jest ciemne, kawowe, z nutami cytrusowymi – symbolizuje rześkość. Jak zapowiada się premierowy trunek?

„Sacrum” i „Profanum” będą dostępne w ciągłej sprzedaży, a twórcy planują zwiększanie jej skali. Obydwa piwa będą warzone równocześnie. Część z nich będzie rozlewana do butelek, a część do kegów, najprawdopodobniej wypijecie więc je także w klubach. Każdy rodzaj piwa obecnie liczy dwie warki, czyli 100 hektolitrów, co daje około 20 tysięcy butelek.

Uwaga – na listopad 2015 roku planowana jest premiera trzeciego piwa, które ma być mocne i ciężkie! Prawdopodobna nazwa wersji limitowanej trunku to „Heretyk” nawiązująca do książki Nergala zatytułowanej „Spowiedź heretyka”.

Jak doszło do współpracy Browaru Perun i Behemoth? Partnerów biznesowych połączyła wspólna ideologia, czyli bunt i kultura dawnych Słowian. Dla jednych i drugich robienie czegoś pod prąd i czerpanie z tego radości jest bardzo ważnym życiowym celem. Według przedstawicieli browaru najbardziej pasującym tu słowem jest synergia – wszystko współgra i się uzupełnia.

PERUN_Profanum_real

Macie większą ochotę na „Sacrum” czy „Profanum”?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.