Netflix opowie szokującą historię Motley Crue?

Jakub Gańko
27.03.2017 12:44
Netflix opowie szokującą historię Motley Crue? Fot. East News

Czyżby wyczekiwana od lat ekranizacja jednej z najbardziej deprawujących biografii muzycznych miała wreszcie dojść do skutku?

„The Dirt - Confessions of the World's Most Notorious Rock Band” uchodzi za najbardziej odjechaną książkę o rock'n'rollowych ekscesach, której nie powstydziłby się sam markiz de Sade. O przeniesieniu jej na wielki ekran mówi się już od lat: w projekt mieli już być zaangażowani m.in. David Fincher i Larry Charles.

Ostatnie doniesienia mówiły, że obrazem zajmie się Jeff Tremaine, twórca serialu i filmów spod szyldu „Jackass”, a za scenariusz będą odpowiadać Rich Wilkes i Tom Kapinos – twórca serialu „Californication”. W tej kwestii nic się nie zmieniło, poznaliśmy za to nowego producenta projektu, którym ma zostać sam Netflix.

Streamingowy gigant negocjuje właśnie ze studiem Focus Features, które z kolei przejęło wcześniej film z rąk wytwórni Paramount. Współproducentami obrazu pozostają sami muzycy Motley Crue, którzy zakończyli swoją karierę muzyczną pod tym szyldem 31 grudnia 2015 roku efektownym koncertem pożegnalnym.

Wciąż nie znamy obsady ekranizacji, nie ma jednak co liczyć na wielkie, znane nazwiska. Tommy Lee wyznawał przed laty, że bardzo ważne jest dla niego, by zaangażować do ról muzyków mniej znanych aktorów.

Zatrudnianie popularnych twarzy nie byłoby dla nikogo sprawiedliwe. Myślę, że oglądanie znanego aktora w roli Vince'a, mnie, Nikkiego czy Micka byłoby dziwne. Słynni aktorzy są zawsze naznaczeni wszystkimi innymi filmami, w których zagrali i z których się ich kojarzy. Ciężko byłoby pominąć te powiązania. Jest naprawdę wielu młodych aktorów, którzy są cholernie zdolni.

Miejmy nadzieję, że negocjacje zakończą się szczęśliwym finałem, a pod skrzydłami Netfliksa produkcja ruszy z kopyta. Firma zdaje się być odpowiednim miejscem dla tego projektu - raczej nie ma co się obawiać o cenzurę, a Tremaine powinien dostać od niej mnóstwo wolności artystycznej.

„The Dirt - Confessions of the World's Most Notorious Rock Band” pióra Neila Straussa i samych muzyków, a także menedżerów Motley Crue trafiła na rynek w 2001 roku i z miejsca stała się bestsellerem. Na polski rynek książka trafiła w 2010 roku.

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.