Nick Cave w trailerze filmu „One More Time With Feeling”

Aleksandra Degórska
03.08.2016 09:54
Nick Cave w trailerze filmu „One More Time With Feeling” Fot. kadr z wideo

Muzyk wkrótce wyda album, przy czym utwory z tego krążka fani usłyszą dzień wcześniej podczas projekcji specjalnego obrazu. Zobaczcie zapowiedź tego filmu.

Nick Cave ostatnio miał sporo na głowie. Już niebawem zobaczymy owoce jego pracy w postaci nowego krążka, jak również i filmu. Nowe utwory pojawią się w specjalnym filmie 8 września 2016 roku. Następnego dnia kompozycje ukażą się na albumie.

Najnowsze wydawnictwo będzie nosiło tytuł „Skeleton Tree” i stanie się następcą płyty „Push the Sky Away” z 2013 roku. Zespół nie zamierza wydawać singli promujących krążek. Za to postanowił pokazać trailer filmu 3D „One More Time With Feeling”, który wyreżyserował Andrew Dominik. Narratorem jest Cave, w obrazie zobaczymy kapelę, która wykonuje kawałki z najnowszej płyty.

Zobaczcie, czego należy się spodziewać po tym filmie:

Kapela również pokazała okładkę płyty „Skeleton Tree”:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Najnowszy album jest swego rodzaju próbą pogodzenia się Nicka Cave'a ze śmiercią jego 15-letniego syna. Nastolatek był pod wpływem LSD i spadł z klifu. To wszystko skłoniło muzyka do pewnych przemyśleń:

Co się dzieje, gdy wydarza się coś tak katastroficznego, że sprawia, iż się zmieniasz? Stajesz się nieznajomą osobą. Patrzysz na siebie w lustro i poznajesz osobę, którą kiedyś byłeś, ale ta osoba w środku jest kimś innym.

Przedstawiciele sieci kin Laemmle Theatres zdradzili, że krążek jest bardzo intymny i film świetnie oddaje ten nastrój:

Pomysł polega na tym, by wykreować wciągające doświadczenie, które będzie jednocześnie eleganckie. Aby wydawało się jednocześnie tak teraźniejsze, jak i przeszłe.

W czasie między ukazaniem się płyt Nick Cave stworzył utwór „Give Us a Kiss” na potrzeby filmu „20 000 dni na Ziemi” oraz nagrał z Warren Ellis cover „All the Gold in California” Larry'ego Gatlina do serialu „Detektyw”.

Sprawicie sobie album „Skeleton Tree”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.