Nie żyje Lemmy Kilmister. Miał 70 lat

Robert Skowronski
29.12.2015 08:00
|north Fot. Paul A. Hebert/Press Line Photos/Splash News/East News

Ten, który miał przeżyć nawet zagładę nuklearną, definicja słowa legenda i gwiazda rocka, odszedł. Przez 40 lat stał na czele Motorhead i udowadniał o co chodzi w ciężkim graniu. Drugiego takiego świat już nie będzie nosił.

Od dłuższego czasu dochodziły wieści o tym, że Lemmy Kilmister nie jest w najlepszej kondycji zdrowotnej. Grupa była zmuszana odwoływać koncerty, a gdy już do nich dochodziło niekiedy musieliśmy być świadkami tego, jak lider przerywał występ Motorhead po zaledwie kilku utworach.

W 2000 roku zdiagnozowano u Lemmy'ego cukrzycę. Muzyk przez lata zaczął cierpieć na różne dolegliwości, które stanowiły odbicie jego długoletniego imprezowego stylu życia. W 2013 roku musiał mieć założony rozrusznik serca.

Lemmy Kilmister nie żyje

W końcu nastało nieuniknione. Wokalista zmarł 28 grudnia 2015 roku. O tym smutnym fakcie poinformował zespół:

Nie ma łatwego sposobu na wyrażenie tego... nasz potężny i szlachetny przyjaciel Lemmy odszedł po krótkiej walce z ekstremalnie agresywnym rakiem. Dowiedział się o chorobie 26 grudnia, był w domu ze swoją rodziną i siedział przed ulubioną grą wideo z klubu The Rainbow.Nie jesteśmy w stanie wyrazić swojego szoku i smutku, brak nam na to słów. Powiemy więcej w przeciągu kilku dni, ale teraz prosimy... grajcie głośno muzykę Motorhead, Hawkwind i Lemmy'ego. Napijcie się drinka albo kilku. Dzielcie się historiami. Świętujcie życie tego kochanego, wspaniałego człowieka, który sam tak żywo je celebrował. Dokładnie tego by chciał.Ian „Lemmy” Kilmister1945 -2015

Lemmy zamęczany pytaniami o to czy boi się śmierci wyznał, że zdaje sobie sprawę z tego, że kiedyś i na niego przyjdzie pora, jednak w pełni jest z tym pogodzony:

Śmierć jest nieunikniona, nieprawdaż? Zdajesz sobie z tego sprawę, kiedy dożywasz mojego wieku. Nie martwię się tym. Jestem na to gotowy. Chcę odejść, robiąc to, co robię najlepiej. Jeśli umarłbym jutro, nie mógłbym narzekać. Było dobrze.

Było. Dzięki Lemmy.

Spoczywaj w pokoju.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.