Nie żyje Manny Charlton, gitarzysta Nazareth i współpracownik Guns N' Roses

07.07.2022 10:21
Nie żyje Manny Charlton, gitarzysta Nazareth i współpracownik Guns N' Roses Fot. zdjęcie poglądowe/Shutterstock.com

W wieku 80 lat zmarł gitarzysta Nazareth i producent muzyczny m.in. Guns N' Roses, Manny Charlton. O śmierci poinformowała jego rodzina.

Nie żyje Manny Charlton, gitarzysta Nazareth i producent muzyczny

Manny Charlton, założyciel i gitarzysta szkockiego zespołu Nazareth zmarł w wieku 80 lat. Jego śmierć potwierdził wnuk muzyka, Jamie, który podzielił się w mediach społecznościowych zdjęciem swojego dziadka z podpisem: "Spoczywaj w pokoju, Dziadku".

Polecamy

Charlton napisał (a także wyprodukował) właściwie wszystkie hity zespołu z lat 70. Mówimy tu o szlagierach typu "Broken Down Angel", "Bad Bad Boy", czy oczywiście "Hair of the Dog", a także balladę "Love Hurts", która doszła na listę Top 10 najpopularniejszych utworów w wielu krajach na całym świecie.

Charlton opuścił zespół w 1990 roku, zajmując się wówczas produkcją muzyki dla innych ludzi, a także tworząc solowe rzeczy - w 2013 roku wydał m.in. krążek "Hellacious", na którym wystąpili m.in. Tim Bogert, Walfredo Reyes, Vivian Campbell, Robert Sarzo, a także Steven Adler z Guns N' Roses. 

Polecamy

Z tymi ostatnimi muzyk współpracował w 1986 roku - Charlton miał wyprodukować debiutancki album grupy, czyli "Appetite For Destruction". Gitarzysta wyprodukował w końcu demówki nagrane w Sound City, które zostały wydane publicznie w 2018 roku.

Charlton, z powodu zobowiązań z Nazareth, nie dał rady współpracować z grupą przy całym krążku, ale to jego dokonania przy demówkach (zwłaszcza w kwestii wokalu) były "ramą", której trzymali się Gunsi.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.