Nie żyje legendarny perkusista Dżemu. Zmarł Michał "Gier" Giercuszkiewicz

28.07.2020 09:31
Michał Giercuszkiewicz|undefined Fot. kadr z wideo

W poniedziałek 27 lipca 2020 roku zmarł Michał "Gier" Giercuszkiewicz. Muzyk był legendarnym perkusistą Dżemu, grał też z SBB, Cree czy grupą Krzak.

Michał Giercuszkiewicz znany pod pseudonimem Gier to legendarny polski perkusista bluesowy. W ciągu swojej kariery grał z Apogeum, Kwadratem, Bezdomnymi Psami, grupą SBB i Krzakiem oraz wielu składach stworzonych przez Józefa Skrzeka. Od 2003 roku współtworzył Śląską Grupę Bluesową.

Nie żyje Michał "Gier" Giercuszkiewicz

27 lipca 2020 roku Michał Gier Giercuszkiewicz zmarł. Informacja o śmierci muzyka szybko obiegła media społecznościowe. Artystę pożegnała Śląska Grupa Bluesowa, a także Leszek Winder, który wiele lat współpracował z Gierem:

Mam w sercu kolejną wielką ranę... brak słów.

Giercuszkiewicz do końca życia był aktywnym muzykiem. Jego ostatnim projektem była własna płyta "Wolność", nad którą pracował.

Muzyk współtworzył, a także nagrał większość hitów grupy Dżem. Przez lata przyjaźnił się ze zmarłym wokalistą kapeli - Ryśkiem Riedlem. Artysta wybrał życie na tratwie, gdzie zamieszkał w 1996 roku. Aż do śmierci jego domem był zalew nad Soliną.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.