Nie żyje legendarny perkusista King Crimson, R.E.M. i Ministry

25.03.2020 09:36
Bill Rieflin|undefined Fot. kadr z wideo

Zmarł znany perkusista Bill Rieflin. Muzyk udzielał się w kultowych formacjach takich jak King Crimson, R.E.M. czy Ministry.

Bill Rieflin czyli William Rieflin urodził się w Seattle. Muzyk był kompozytorem oraz multiinstrumentalistą, jednak kojarzono go głównie z perkusją. Artysta miał na koncie współpracę ze znaczącymi kapelami w historii rocka. Współpracował między innymi z Ministry, Sweet 75, Swans, R.E.M., Revolting Cocks, KMFDM, Pigface oraz King Crimson. Oprócz tego Rieflin rozwijał swoje umiejętności także w karierze solowej.

Nie żyje Bill Rieflin, perkusista King Crimson, MInistry i R.E.M.

Muzyk zmarł 24 marca 2020. Bill Rieflin miał 59 lat i chorował na raka. Artyście nie udało się pokonać choroby. O śmierci przyjaciela poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Robert Fripp, założyciel King Crimson.

Odebrałem telefon od Tracy Rieflin. Bill Rieflin odleciał z tego świata około 18:50 czasu brytyjskiego. Tracy opowiedziała, że dzień był szary, a gdy Bill zmarł, chmury się rozeszły, a niebo stało niebieskie na 15 minut. Udanego lotu, Bracie! Moje życie jest bogatsze dzięki znajomości z tobą.

Rieflin dołączył do Ministry w latach 80. Zagrał na płytach formacji takich jak “The Land of Rape and Honey”, “The Mind is a Terrible Thing to Taste” czy “Psalm 69”. Później zasilił składy takich zespołów jak Swans czy Nine Inch Nails. Występował w koncertowym składzie R.E.M. a od 2013 roku grał z King Crimson.

Zobacz też: Nie wiesz, czy Twój koncert się odbędzie? Tu sprawdzisz aktualny status wydarzenia

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.