Nie żyje perkusista Machine Head i Crowbar. Miał 52 lata

05.08.2020 09:19
Perkusista|undefined Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

W wieku 52 lat zmarł metalowy perkusista Tony Costanza. Muzyk był pierwszym bębniarzem w grupie Machine Head, grał też z Crowbar i Debris Inc.

Tony Costanza to amerykański perkusista najbardziej znany z działalności w metalowej grupie Machine Head. Muzyk przeszedł do historii jako pierwszy bębniarz formacji - grał z kapelą od 1992 do 1993 roku. Wziął udział w nagraniu pierwszego dema zespołu.

Nie żyje Tony Costanza, perkusista Machine Head i Crowbar

Perkusista zmarł 4 sierpnia 2020 roku w wieku 52 lat. Aktualnie przyczyna śmierci Tony'ego Constanzy nie została ujawniona, jednak informację potwierdził Afzaal Nasiruddeen - kolega perkusisty z nowojorskiego zespołu metalowego Crisis.

Po zagraniu 3 koncertów z Machine Head i nagrania z nimi demo, Constanza opuścił zespół. Partie perkusji muzyka słychać jednak także w debiutanckim albumie grupy "Burn My Eyes" z 1994 roku i to na 8 kawałkach.

W późniejszych latach perkusista dołączył do pionierów sludge metalu - grupy Crowbar. Nagrał z nimi ich siódmy album studyjny "Sonic Excess in Its Purest Form". Oprócz tego grał także z kapelą Crisis czy Debris Inc.

Muzyka pożegnała na Facebooku między innymi formacja Crowbar:

To takie smutne. Tony był tak uroczym, utalentowanym gościem. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy z nim grać. Niech Bóg cię błogosławi Tony. Sercem jesteśmy z twoją rodziną.

Afzaal Nasiruddeen zapewnił, że Tony zmarł we śnie. Jego przyjaciel podkreślił, że był spokojny i odszedł bez bólu.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.