Nie żyje perkusista grupy The Who. Miał 89 lat

Joanna Chojnacka
01.03.2019 09:56
The Who|undefined Fot. Wikipedia

27 lutego 2019 roku zmarł pierwszy perkusista formacji The Who. Doug Sandom dożył swoich 89 urodzin. 

Doug Sandom urodził się 26 lutego 1930 roku w Wielkiej Brytanii. W 1962 roku został zatrudniony przez Rogera Daltrey'a, Pete'a Townshenda i Johna Entwistle'a w zespole The Detours, która później ewoluowała w znane fanom rocka The Who. Perkusista był pierwszym bębniarzem grupy, zanim muzycy poznali Keitha Moona. Niestety w chwili dołączania do zespołu był znacznie starszy od kolegów z kapeli. Producent z wytwórni Fontana Records zasugerował muzykom zmiany w składzie, na które się zgodzili.

Nie żyje Doug Sandom, perkusista The Who 

Zastąpienie Sandoma Moonem w 1964 roku wywołało konflikt między perkusistą, a resztą zespołu. Jednak muzycy w późniejszych latach wyjaśnili sobie nieporozumienia i zawarli rozejm. 27 lutego 2019 roku, dzień po swoich urodzinach Doug Sandom zmarł w wieku 89 lat, a Pete Townshend pożegnał wieloletniego przyjaciela wzruszającym wpisem na oficjalnej stronie internetowej zespołu. 

Dowiedziałem się od syna Douga o jego śmierci. Jeśli czytaliście moją książkę "Who I Am" to wiecie, jak ważny był dla mnie Doug i jak trudno było mi go zastąpić Keithem Moonem w zespole. Był z zawodu murarzem, ale też świetnym perkusistą. Niestety nasza pierwsza wytwórnia uznała, że jest dla nas za stary. To właśnie jego wiek i doświadczenie uczyniło go tak ważnym w moim życiu. Nigdy nie drwił z moich aspiracji jak wielu rówieśników. Motywował mnie. Potrzebował chwili, żeby wybaczyć nam te sytuację, ale gdy to zrobił zostaliśmy znowu przyjaciółmi. Chciał zobaczyć nas na Wembley w tym roku, niestety już nie będzie nam dane się spotkać.

Pete.

Żaden materiał z Sandomem na perkusji The Who nie został wydany. 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.