Nie żyje saksofonista The Rolling Stones [AUDIO]

Urszula Drabińska
03.12.2014 11:30
Nie żyje saksofonista The Rolling Stones [AUDIO] Fot. seanbirm, CC BY-SA 2.0

Bobby Keys miał 70 lat. Wspierał grupę podczas koncertów przez większość swojego życia. W Antyradiu wspomina go Chris Jagger, brat Micka.

Saksofonista z The Rolling Stones grał niezliczoną ilość razy. Przede wszystkim usłyszeć go można było na koncertach. Na płyty zespołu nagrał m.in. piosenki „Live with Me” oraz „Brown Sugar”. Zobaczcie jego solo podczas występu w Austin w Teksasie w 2006 roku.

Na oficjalnym profilu grupy czytamy:

Jesteśmy zdruzgotani stratą naszego drogiego przyjaciela i legendarnego saksofonisty, Bobby’ego Keysa. Bobby wnosił unikalny wkład w muzykę zespołu od lat 60. Będziemy za nim bardzo tęsknić.

bobby-keys-rolling

Najbardziej tę śmierć przeżywa gitarzysta Keith Richards. Na jego profilu znajdziemy bardzo osobisty list.

keys-keith-richards

Bobby Keys nie współpracował jedynie z The Rolling Stones. Muzyk nagrywał również z Lynyrd Skynyrd, The Who, Erikiem Claptonem, Joe Cockerem czy poszczególnymi członkami The Beatles. Oprócz tego wspomagał brata wokalisty The Rolling Stones. Stało się tak m.in. na ostatnim albumie „Concertina Jack” z 2013.

Przypominamy fragment wywiadu, którego Chris Jagger udzielił Michałowi Prokopowiczowi. Posłuchajcie jego historii związanej z Keysem.

W listopadzie zeszłego roku Stonesi dawali koncert w O2 Arena. Wiedziałem, że pojawi się tam też Bobby Keys, saksofonista, który pojawił się także na mojej pierwszej płycie w 1973 roku. Pomyślałem, że skoro jest w mieście, to może też by się pojawił na mojej nowej płycie. W końcu O2 Arena jest jakieś 10 minut od studia nagraniowego. Najgorsze było to, że w studiu się mocno zapomnieliśmy. W pewnym momencie było już bardzo późno. Szef sceny nawet wołał Bobby’ego…

Saksofonista zdążył wtedy na swój koncert?

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.