Nocny Kochanek zapowiada koncert "Lajw w necie". Sam zdecydujesz ile i czy w ogóle za niego zapłacisz

28.05.2020 12:03
Nocny Kochanek|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Już 5 czerwca 2020 roku Nocny Kochanek powróci po przerwie od grania na wyjątkowy koncert. "Lajw w necie" będzie transmitowany prosto z Krakowa.

Pandemia koronawirusa dała się we znaki branży muzycznej. Artyści i organizatorzy wydarzeń przez ostatnie miesiące mieli związane ręce, a większość koncertów i festiwali została odwołana lub przeniesiona na dalsze terminy. Muzycy próbują sobie radzić z brakiem występów na żywo wykorzystując nowe technologie. Coraz więcej zespołów decyduje się na koncerty online.

Nocny Kochanek zagra koncert "Lajw w necie"

Wśród nich znalazła się grupa Nocny Kochanek, która opublikowała niedawno "Alkustyczny" koncert z nowymi aranżacjami znanych fanom hitów. Nagranie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem słuchaczy, a odświeżony "Zdrajca Metalu" trafił na notowanie Turbo Top Antyradia. Jednak nagrywanie materiału w pojedynkę, we własnym domu to nie to samo, co występ z kolegami z zespołu na deskach prawdziwego klubu.

Przeczytaj także

Ale również ten stan rzeczy ma wkrótce się zmienić, a Nocny Kochanek po półrocznej przerwie zagra swój pierwszy koncert. Kluby muzyczne nadal pozostają zamknięte, a rząd zdecydował, że koncerty będą mogły odbywać się wyłącznie w plenerze z ograniczeniem do 150 osób na widowni. Dlatego Zdrajcy Metalu postanowili zagrać w krakowskim Klubie Studio do kamer, bez publiczności i transmitować wydarzenie na żywo za pośrednictwem YouTube'a.

Posłuchaj podcastu

Koncert odbędzie się 5 czerwca o godzinie 20:00 w ramach projektu #studiowsieci organizowanego przez Fundację Studentów i Absolwentów AGH Academica i URSS AGH - Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH. Występ poprzedzą "Rozmowy z Garderoby", podczas których muzycy opowiedzą o swojej pracy w trakcie pandemii i planach na przyszłość.

Wstęp na koncert online jest bezpłatny, jednak Nocny Kochanek dał swoim fanom możliwość wsparcia ich w trudnych czasach epidemii. Każdy może zapłacić za wirtualny bilet wybraną kwotę:

Koncert będzie darmowy. Zachęcamy Was wszystkich jednak - Hewi Metal Fanów, do wsparcia nas, Nocnego Kochanka i naszej ekipy, Czarmuszków NK w tym wyjątkowym i trudnym czasie. Udostępniamy link do naszej bileterii, gdzie możecie kupić cegiełkę o dowolnej wartości, która chcielibyśmy, aby była rozumiana jako wirtualny bilet na koncert zespołu Nocny Kochanek! Dziękujemy Wam za wsparcie!

Muzycy jednocześnie podkreślają, że mają nadzieję iż internetowe rozwiązanie jest chwilowe, a już wkrótce będą mogli spotkać się z fanami pod sceną:

Liczymy na to, że wkrótce spotkamy się, zagramy koncerty i zbijemy piątki, tak zwyczajnie, po ludzku. Teraz, niestety, nie jest to możliwe, stąd podjęliśmy decyzję o realizacji koncertu online w czasie rzeczywistym. Z pomocą przyszła ekipa krakowskiego Klubu Studio, z którą współpracujemy od lat i wiemy, że transmitowany materiał będzie sztosem! 
Szykujemy też kilka niespodziewajek! 
Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.