Nothing but Thieves o Strajku Kobiet: Polki wykorzystują na plakatach nasze teksty, to zaszczyt

16.11.2020 11:14
Joe Langridge-Brown|undefined Fot. shutterstock.com

Joe Langridge-Brown z Nothing but Thieves udzielił wywiadu portalowi Interia. Muzyk przyznał, że cały zespół wspiera protesty kobiet w Polsce.

W związku z niedawną premierą albumu "Moral Panic", muzycy Nothing but Thieves częściej pojawiają się w mediach i udzielają wywiadów. Jeden z nich przeprowadziła Kasia Gawęska, która zapytała jednego z muzyków o Strajk Kobiet.

Strajk Kobiet. Nothing but Thieves wspiera protesty

Chociaż na polskie ulice nie wychodzi już tyle osób co w pamiętny Tęczowy Piątek, protesty kobiet nadal trwają. Nie gaśnie sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego na temat zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Kobiety zapowiadają kolejne strajki i demonstracje.

Joe Langridge-Brown z Nothing but Thieves o Strajkach Kobiet

Z tymi działaniami zgadza się Joe Langridge-Brown z Nothing but Thieves. W wywiadzie dla Interii muzyk skomentował ogólnopolski Strajk Kobiet. Okazało się, że artysta jest zorientowany w sytuacji panującej w naszym kraju, a nawet widział teksty swojego zespołu na transparentach niesionych przez Polki.

Widziałem na Twitterze, że Polki wykorzystują na swoich plakatach teksty z "Moral Panic" podczas protestów. To zaszczyt, budzący w nas pokorę. Oczywiście uważam, że to, co robi kobietom polski rząd, jest absolutnie obrzydliwe.

Przeczytaj także

Muzyk zabrał również głos w sprawie społeczności LGBT oraz sposobu ich traktowania w wielu miejscach na świecie.

Czytałem też sporo o strefach wolnych od LGBT, które powstały w Polsce. Takie same rzeczy dzieją się na przykład na Białorusi, a czasami nawet w Ameryce, kiedy ludzie zaczynają za mocno utożsamiać się z prawicą. Mam nadzieję, że wybory w Stanach Zjednoczonych rzeczywiście coś zmienią i okaże się, że ludzie czegoś się nauczyli.

Album "Moral Panic" Nothing but Thieves ukazał się 23 października 2020 roku pod barwami Sony UK. Produkcją trzeciego albumu formacji zajął się Mike Crossey. Na krążku znajdziecie 11 premierowych utworów kapeli.

 

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.