Orkiestra dęta w repertuarze Iron Maiden, Black Sabbath, AC/DC

Aleksandra Degórska
05.10.2016 11:01
Orkiestra dęta w repertuarze Iron Maiden, Black Sabbath, AC/DC Fot. kadr z wideo

Oto banda metalowców wykonująca rockowe i metalowe przeboje na instrumentach, które nie mają wiele wspólnego z takim ostrym brzmieniem. Posłuchajcie, jak brzmi takie wybuchowe połączenie.

Zawsze sądziliście, że koncert orkiestry jest nudny, bo gra ona klasyczne standardy i podczas występu chce się przyciąć komara? Jeśli tak właśnie myśleliście, to po obejrzeniu tych nagrań zmienicie zdanie.

Heavy Hoempa, jak sama nazwa wskazuje, ma metal w sercu. Zespół wykonuje rockowy i metalowy repertuar, ale zamiast gitar wybiera... instrumenty dęte. Uważaliście, że na „pierdzącym” puzonie czy piskliwych trąbkach nie można zagrać czegoś naprawdę ostrego? Otóż ta kapela udowodniła, że taki repertuar świetnie sprawdzi się również w wykonaniu orkiestry.

Muzycy oczywiście wyglądają jak na metalowców przystało, jedyne co ich odróżnia to instrumenty dęte. Orkiestra ma na swoim koncie covery Black Sabbath, Iron Maiden czy AC/DC.

Zresztą posłuchajcie, jak znane utwory tych kapel brzmią w wykonaniu Heavy Hoempa:

Muzycy dają czadu aż miło posłuchać. Nie sposób się nie uśmiechnąć, gdy ogląda się metalowców, którzy dmuchają w ustnik z całych sił. Trzeba przyznać, że takie wykonanie robi piorunujące wrażenie. Nic zatem dziwnego, że internauci chętnie udostępniają te nagrania.

Posłuchajcie również, jak kapela wykonała słynny numer Motorhead „Ace of Spades”:

Oczywiście ten zespół nie jest jedyną metalową orkiestrą dętą. Również What Cheer? składający się z 20 osób z Providence w USA lubi zagrać sobie Slayera i rozpętać prawdziwe piekło. Jak widać i słychać muzyka nie zna żadnych granic, dzięki czemu możemy cieszyć się naprawdę ciekawymi projektami.

Jak oceniacie twórczość Heavy Hoempa?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.