Oto najgorszy moment w historii Queen. Brian May: "Ten moment wrył mi się na zawsze w pamięć"

17.12.2020 16:18
Queen Fot. Rex Features/EAST NEWS

Najgorszy moment w historii Queen. Brian May nadal ze wzruszeniem wspomina to wydarzenie.

Brian May ciągle jest pytany o historię Queen oraz współpracę z Freddiem Mercurym. Fanów nie przestaje ciekawić twórczość kapeli, a po sukcesie filmu "Bohemian Rhapsody" grono zainteresowanych mocno się powiększyło. Nic dziwnego, że podczas jednego z ostatnich wywiadów padło dosyć trudne pytanie o najgorszy moment w historii Queen.

Polecamy

Oto najgorszy moment w historii Queen. Brian May: "Ten moment wrył mi się na zawsze w pamięć"

Gitarzysta Queen w rozmowie z Raised On Radio został zapytany o najgorszy moment w dziejach zespołu. Jak każda kapela, również Queen zaliczył wzloty i upadki, ale wydarzenie, o którym wspomniał Brian May rzeczywiście jest tragicznym momentem, który wstrząsnął muzykami. Jego odpowiedź chyba nikogo nie zdziwi:

Myślę, że najgorszym momentem była strata Freddiego. To wryło mi się na zawsze w pamięć. Takie wydarzenia zawsze są trudne, jakbym stracił członka rodziny.

Przypomnijmy, że Freddie Mercury dowiedział się o tym, że ma AIDS wiosną 1987 roku. Zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim londyńskim domu na zapalenie płuc z powodu zaniżenia odporności organizmu.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.