Para z okładki płyty Woodstock 69' po 50 latach nadal jest razem

09.08.2019 16:46
Woodstock 69'|undefined Fot. EAST NEWS/StillPhoto Collection / SUNSHINE

Bobbi i Nick to para 20-latków z okładki kultowego albumu z Woodstocku 69'. Okazało się, że po 50 latach festiwalowicze pozostają szczęśliwym małżeństwem.

Woodstock z 1969 roku, który odbył się 50 lat temu w Bethel w Nowym Jorku na zawsze zmienił oblicze muzyki i festiwali na świecie. Było to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w historii. Koncert został udokumentowany i wydany rok później między innymi w formie albumu live. Do historii przeszła nie tylko zawartość krążka, ale też sama okładka, na której widzimy przytuloną do siebie parę, okrytą kołdrą, stojącą na tle festiwalowego tłumu. Okazuje się, że Bobbi Kelly i jej chłopak Nick Ercoline nadal są razem.

Para z okładki płyty Woodstock 69' nadal jest razem

Bobbi i Nick wybrali się na Woodstock w 1969 roku w wieku 20 lat. Spotykali się wówczas od kilku miesięcy i postanowili jechać na wydarzenie na przekór wszystkim. Nick w rozmowie z hvmag.com, wspomina ze śmiechem:

Kiedy masz 20 lat i ktoś mówi ci, że masz czegoś nie robić, tym bardziej to zrobisz. 

Przeczytaj także

Bobbi i Nick wspominają, jak w mediach mówiło się o wojnie w Wietnamie. Jeden ze znajomych pary wrócił właśnie z 13-miesięcznej służby w Marines. W ich ojczyźnie toczyły się bitwy o prawa kobiet i obywateli. W tym samym czasie w Bethel panował pokój i radość. Bobbi wspomina:

Nawet najlepsze plany różnie się układają, a spontaniczna impreza zwykle okazuje się najlepsza na jakiej kiedykolwiek byłeś. Tak było w przypadku Woodstocku 1969.

Jednego z poranków na festiwali Nick i Bobby wstali wcześnie i powitali wschód słońca owinięci kołdrą. Nie wiedzieli, że właśnie fotografuje ich Burk Uzzle, a zdjęcie zostanie wybrane na okładkę ścieżki dźwiękowej z wydarzenia.

Nick i Bobbi zostali razem i pobrali się 2 lata później. Nick był stolarzem, a Bobbi pielęgniarką, mieli razem dwójkę dzieci. Para od lat splata swoje życie z pamiętnym festiwalem. Małżeństwo często podróżuje i opowiada swoją historię, dzieli się wspomnieniami i doświadczeniami z Woodstocku w różnych zakątkach świata.

Nick i Bobbi są wdzięczni za symboliczną fotografię, która jest dla nich nie tylko pamiątką, ale też zdjęciem, które uchwyciło początek ich długiego, wspólnego życia. Bobbi nie kryje wzruszenia:

Dało nam to wiele wspomnień i możliwości. Jestem wdzięczna za to błogosławieństwo, że mogę dzielić się szczęściem i doświadczeniami z mężczyzną, którego niezmiennie kocham od 50 lat.

Zobacz też: Woodstock oficjalnie został odwołany. Miał 50 lat 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.