Paradise Lost z polską okładką

Urszula Drabińska
23.03.2015 13:53
Paradise Lost z polską okładką Fot. materiały prasowe

Premiera nowej płyty Paradise Lost może trochę się opóźniła, ale polscy fani nie powinni być zawiedzeni.

„The Plague Within” początkowo miała pojawić się w kwietniu 2015 roku, jednak ostatecznie świat nowe kompozycje usłyszy dwa miesiące później. Aby osłodzić oczekiwanie na ten krążek, Brytyjczycy postanowili ujawnić jego oprawę graficzną. Stworzył ją Polak, Zbigniew M. Bielak.

Gdy usłyszałem, że Paradise Lost na „The Plague Within” chce powrócić do starych dni, wiedziałem, że będzie to ekscytujące zlecenie. Niezwykłą radość sprawiało mi obserwowanie, jak po każdej uwadze Nicka i Grega spokojna i refleksyjna praca inspirowana Arcimboldem [włoskim malarzem żyjącym w XVI w.] stawała się coraz bardziej mroczna i złowroga i ostatecznie przekształciła się w finalną okładkę. To obraz beznadziejności i zniedołężnienia spowodowanego chorobą psychiczną – o tym opowiada ta płyta.

Ilustrator wcześniej współpracował między innymi z zespołami Vader („Welcome to the Morbid Reich”), Ghost („Infestissumam”) oraz Mayhem („Esoteric Warfare”).

paradise-lost-plague

O warstwie muzycznej najnowszego wydawnictwa Paradise Lost jakiś czas temu opowiadał wokalista Nick Holmes.

Tym razem chcieliśmy podejść do nowego albumu nieco inaczej i wrócić do początków naszej działalności. Stworzyliśmy bardzo mroczny, ale melodyjny krążek. Tym razem wiele piosenek ma deathmetalowe elementy. To coś, czego nie robiliśmy od dłuższego czasu.

Album trafi do sklepów 1 czerwca 2015 roku. Okazja do sprawdzenia nowego materiału na żywo nadarzy się już 16-19 lipca 2015 roku podczas Castle Party w Bolkowie. Na razie studyjną dyskografię Brytyjczyków zamyka „Tragic Idol” z 2012 roku. Później ukazała się jeszcze kompilacja „Tragic Illusion 25 (The Rarities)”.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.