Pearl Jam opublikował kolejny singiel z nowej płyty. Do odsłuchu nie potrzeba już Księżyca

18.02.2020 12:51
Pearl Jam|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Pearl Jam zapowiada nową płytę "Gigaton" kolejnym singlem. W sieci jest już dostępny pełny utwór "Superblood Wolfmoon”.

Universal Music Group i kreatywne studio Powster połączyły siły, by stworzyć doświadczenie rzeczywistości rozszerzonej za pośrednictwem aplikacji Pearl Jam. Od 13 lutego 2020 roku, fani po skierowaniu telefonu na Księżyc, mogli posłuchać fragmentu nowego singla "Superblood Moon”. W apce był także dostępny preorder utworu. Z kolei użytkownicy Androida oraz iOS mogli uruchomić aplikację za pomocą specjalnej strony internetowej.

Przeczytaj także

Szef firmy Powster, Ste Thompson wyjaśnił skąd pomysł na tak wyjątkową współpracę:

Współpraca z Pearl Jam to dla nas prawdziwy zaszczyt. Łączymy technologię z naturą, czyli kierujemy się podobnymi inspiracjami, co muzycy przy tworzeniu "Gigaton”. Ten rodzaj aktywacji fanów wspaniale pokazuje, jak wielkie pokłady kreatywności i innowacji włożyła grupa w swój nowy album. Adaptacja do nowych technologii i integracja platform świetnie uwalnia potencjał muzyki, jak również umożliwia fanom nowe, ciekawe formy poznawania piosenek.

Pearl Jam "Superblood Wolfmoon” już dostępny

Aktualnie pełna wersja "Superblood Wolfmoon" trafiła do serwisów streamingowych, a odsłuchanie utworu nie wymaga już od fanów szukania na niebie Księżyca. 

Niedawno Pearl Jam udostępnił także oficjalny klip do "Dance of the Clairvoyants”, głównego singla promującego "Gigaton”. Krążek trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 27 marca 2020.

Pearl Jam w Polsce w 2020 roku

Z okazji 30-lecia działalności grupa Pearl Jam ruszy w obszerną trasę koncertową. Jeden z koncertów zespół zagra w Polsce 13 lipca 2020 roku. Impreza odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie. W roli gościa specjalnego zobaczymy kapelę White Reaper. 

Zobacz też: Eddie Vedder dołączył do The Who na Wembley [WIDEO] 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.